Industry program

Industry Program
MFF Praha - Febiofest 2019

sobota 23. 3.

18:00 - 20:00   The Einstein Couple: Jak prodat neprodejné

(Hotel Andel’s by Vienna House, Stropežnického 21, salon Ruby)

Masterclass o dobrodružstvích při vývoji kampaně k filmu Larse von Triera Jack staví dům.

Masterclass je přístupna veřejnosti zdarma. 

pondělí 25. 3.

(Hotel Vienna House Andel’s Prague, Stroupežnického 21, Praha 5 – 1. patro - Industry)


10:00 - 12:00   všechno, co jste chtěli vědět o pitchingu, ale báli jste se zeptat 

Isabelle Fauvel
Přednáška o tom, jak představit svůj projekt

Pitching je spíše technika než umění. Cílem je odhalit jádro vašeho projektu v pár slovech, která nalákají a přesvědčí, za účelem prodeje či propagace. Je to také dobrý způsob, jak se nad průběhem práce zamyslet. Pitching je cestou, jak přežít v džungli.


13:00 – 15:00   KAMPAŇ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

Matthias Noschis
Mathias Noschis z agentury Alphapanda představí způsoby využití kampaní na sociálních médiích pro nízkorozpočtové filmy od fáze vývoje až po uvedení filmu.


16:00 - 18:00   Keith potter & režiséři nové evropy kosta ristic, liina trishkina, isabella eklöf, oskar rupenheits, steve krikris

Výzvy při vývoji
Tvorba filmu vyžaduje spolupráci a vztah mezi scenáristou, producentem a režisérem tento proces pohání. Avšak vazby spojující tuto kreativní trojici se mohou snadno zvrhnout ze spolupráce do nesmiřitelné přetahované. Možná nejlepším způsobem, jak podpořit vztah mezi scenáristou, producentem a režisérem, je, když každá ze stran porozumí potřebám a touhám ostatních účastníků. Keith Potter a režiséři Nové Evropy se podělí o své zkušenosti s nejlepšími (i nejhoršími) technikami, jak tento trojrozměrný vztah zvládat a vyřešit různé výzvy při vývoji.


úterý 26.3.

(Hotel Vienna House Andel’s Prague, Stroupežnického 21, Praha 5 – 1. patro - Industry)


10:00 - 12:00 panelová diskuse o minoritních koprodukcích

hosté: Jiří Konečný, Karla Stojáková, Viktor Tauš, Marta Švecová, Alice Tabery
Producenti zapojení do financovaných projektů a zástupci Rady SFK budou hovořit o potřebnosti minoritních koprodukcí. Hosté představí některé koprodukce z poslední doby (s minoritním českým podílem), jak fungovala spolupráce, případové studie o financování a produkci těchto projektů.


13:00 - 15:00   Filmová gramotnost

Stephen Kollias (MovieReel), Panagiotis Stamatopoulos (MovieReel), Mark Higham (Film Literacy), Linda Arbanová (Aeroškola), Ester Pěkná (Jeden svět na školách), Hana Dočkalová (Projekt Muzejní pedagogiky)
Filmová gramotnost je rychle se rozrůstajícím sektorem a panel představí iniciativy, které hledají cesty, jak poskytovat filmové vzdělání ve školách, jak ve smyslu vývoje vlastních programů školami, tak práce s filmem na mimoškolních platformách. Mark Higham z organizace Film Literacy Europe a Stephen Kollias představí konkrétní projekty, které Kolliasova společnost podporuje na evropské úrovni.


15:30 - 17:30   Panelová diskuse: Výzvy v distribuci krátkých filmů

Vítězslav Chovanec, Kamila Dohnalová, Dagmar Sedláčková, Petr Horák


středa 27. 3.

(Hotel Vienna House Andel’s Prague, Stroupežnického 21, Praha 5 – 1. patro - Industry)


10:00 - 12:00   aktuální trendy a výzvy ve filmové distribuci

Karin Korenblum, Loic Magneron, Phillip Hoffmann, Richard Kastelein, Ondřej Kulhánek, Diana Tabakov
Jaké jsou hlavní trendy pro produkci a kreativní mezinárodní spolupráci a jaké jsou vyhlídky na změnu fragmentované evropské distribuční krajiny a na možnosti, jak čelit Hollywoodu nebo novým velkým online hráčům? Jaké změny vzorců chování a spotřeby diváků jsou viditelné na národní i mezinárodní úrovni a bude Evropa schopná postupovat sjednoceně v této nové konkurenční digitální filmové kultuře, kde se prostor začíná dramaticky proměňovat?


12:30 - 14:30   VR panel – Velká výzva pro distribuci virtuální reality

Pierre Emmanuel Le Goff (producent VR a režisér filmu "Thomas Pesquet VR experience", prvního VR filmu natočeného ve vesmíru), Louis Cacciuttolo (generální ředitel společnosti VROOM, jedné z hlavních mediálních webových stránek věnovaných VR a distribuční společnosti VR filmů ve Francii), Jean-Louis Decoster (generální ředitel VR festivalu Stereopsia)

Virtuální realita (VR) v poslední době zaujala technologické obry, jako je Facebook, Google, Sony, Nintendo nebo Samsung. Ačkoliv má VR za sebou v technologickém prostoru šedesátiletou historii, donedávna unikala širšímu osvojení spotřebiteli. Jako jakákoli nová a revoluční technologie je nejen plná příslibů, ale je také doprovázena mnoha zásadními výzvami


Vyberte si z programu


Stáhněte si
festivalovou aplikaci
Newsletter