Industry

FILM INDUSTRY 23. - 27. 3. 2019

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest připravuje v rámci Film Industry program pro filmové profesionály, který se zaměří na distribuci, marketing a propagaci artových filmů, stejně jako na alternativní formy práce s publikem. V rámci programu byla představena práce The Einstein Couple, která stojí za marketingovou kampaní filmů Larse von Triera. Panelové diskuse otevřela témata nové distribuce, filmového vzdělávání v Evropě i nových AV obsahů. Hlavní program Film Industry Prague 2019 se konal od 25. - 27. března. Veřejná masterclass s The Einstein Couple  se uskutečnila 23. března v 18:00. 

INDUSTRY 2019

První den Industry byl zaměřen na způsoby propagace a vývoje filmového díla. Isabelle Fauvel z Initiative Film a Keith Potter z Global Catalyst Media se zaměří na Pitching a vývoj projektu v tandemu producent režisér. Experti byli po celý den k dispozici na one to one konzultace vybraným projektům. Den uzavřela panelová diskuse o minoritních koprodukcích, kde tvůrci a producenti filmů ze sekce Nová Evropa spolu s představiteli Státního Fondu kinematografie  diskutovali o různých případech a přístupech ke koprodukcím, producenti představili případové studie úspěšných projektů.

Druhý den Mathias Noschis ze společnosti Alphapanda představil způsoby, jak používat kampaně na sociálních médiích pro nízkorozpočtové filmy od fáze vývoje až po uvedení filmu. Eye on Films platforma připravila VR odpoledne, které se zaměříilo na distribuci VR a AR projektů a účastníkům představilo úspěšné festivalové VR projekty. Na workshopu zaměřeném na přípravu filmových profesionálů na současný mezinárodní trh: Vývoj digitálních technologií otevřela panelová diskuse otázky nových obchodních modelů, které jednoznačně ovlivní distribuci filmů a správu obsahu, stěžejní pro rozvoj evropského audiovizuálního průmyslu.

Všechny přednášky a masterclass jsou anglickém jazyce.

AKREDITACE INDUSTRY JE URČENA POUZE FILMOVÝM PROFESIONÁLŮM A STUDENTŮM FILMOVÝCH ŠKOL.

Pro více informací se obraťte na industry@febiofest.cz.

Žádost o akreditaci

Pro žádost o akreditaci je potřeba se přihlásit pomocí účtu služby Colosseum.
Colloseum používají také jiní pořadatelé, a proto účet možná již máte z míst jako jsou: Národní divadlo, Česká filharmonie, RockOpera Praha nebo Pražské jaro.