Peter Suschitzky

Britský kameraman Peter Suschitzky se etabloval v polovině 60. let ve Velké Británii jako nejmladší kameraman, který v té době nasnímal celovečerní film (It Happened Here), a spolupracoval zde s režiséry, pro něž byl typický dokumentaristický přístup a práce s neherci. Patří mezi elitu současných světových kameramanů. Má na svém kontě přes čtyřicet celovečerních snímků napříč nejrůznějšími žánry včetně řady nesmrtelných, kultovních snímků. Nejvýznamnější je pak jeho dlouhodobá spolupráce s Davidem Cronenbergem. Od roku 1988 s ním doposud natočil jedenáct filmů včetně nejnovějších Map ke hvězdám. Peter Suschitzky za svoji práci získal v roce 2016 na Festivalu v Cannes prestižní cenu Angénieux a na MFF Praha – Febiofest bude oceněn Kristiánem za přínos světové kinematografii.

Projekce s Q&A

Pohádka pohádek – středa 29.3. v 19:00, Cinestar Anděl, sál 6.

Cosmopolis / Cosmopolis / Cosmopolis (Kanada, Francie, Portugalsko, Itálie) Režie: David Cronenberg (PROFIL: Peter Suschitzky )
Nahý oběd / Naked Lunch / Naked Lunch (Kanada, Japonsko, Velká Británie) Režie: David Cronenberg (PROFIL: Peter Suschitzky )
Východní přísliby / Eastern Promises / Eastern Promises (USA, Velká Británie, Kanada) Režie: David Cronenberg (PROFIL: Peter Suschitzky )

info@febiofest.cz

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL PRAHA - FEBIOFEST s.r.o.
Růžová 13, 
Praha 1, 110 00, Česká republika
+ 420 221 101 111

Buďte s námi v kontaktu

Buďte s námi v kontaktu

© 2017 MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL PRAHA - FEBIOFEST s.r.o. Made with love by WHITE GORILLA.