Ve Zlíně uvede režisér Jan Svatoš svoji Archu světel a stínů

Tradičně se ozvěny Febiofestu rozezní ve středu 18. dubna i ve Zlíně. Hned první večer nabídne program v Golden Apple Cinema divákům psychologické drama režiséra Dava McCaryho Medvěd Brigsby a od 20:00 kriminální thriller režiséra Dana Gilroye Roman J. Israel, Esq.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně –  UPPER pořádá diskuze o podobách a možnostech současného hraného i dokumentárního filmu a ve čtvrtek v 17:00 zde proběhne v rámci doprovodného festivalového programu projekce dokumentu Archa světel a stínů za účasti režiséra snímku Jana Svatoše. Po deseti letech příprav, rešerší a pátrání ve filmových archivech tak mohou diváci pro projekci diskutovat s autorem o snímku, který má momentálně na csfd.cz 90%, obsahuje unikátní archivní záběry z éry počátků kinematografie a je úchvatnou výpravou do mizející divočiny.

Čtvrtek nabídne životopisné drama režiséra Paula McGuigana Hvězdy neumírají v Liverpoolu a snímek s názvem Profesor Marston a dvojí Wonder Woman režisérky Angely Robinson. Páteční večer potom uzavře festivalový program v 18:00 komediální road movie Paříž počká režisérky Eleanor Coppoly a od 20:00 proběhne oficiální zakončení za účasti ředitele festivalu Kamila Spáčila. Ten představí snímek Souboj pohlaví režisérů Valerie Faris a Jonathana Daytona. 

Posledním festivalovým dnem je sobota 21. dubna, kdy proběhnou poslední projekce v olomouckém kině Metropol.