Rozhovor s hercem Armiem Hammerem k filmu Dej mi své jméno

Vášeň a touhu chápou všichni,

říká herec Armie Hammer

Armie Hammer zaujal filmový svět rolemi dvojčat Winklevossových v dramatu Davida Finchera Social Network, spolupracoval s Clintem Eastwoodem nebo Tomem Fordem. Nejlepší roli mu ale dal až loni Ital Luca Guadagnino v romanci Dej mi své jméno. Za film, který po premiéře na Febiofestu vstupuje do českých kin, získal 31letý americký herec nominace na řadu cen včetně Zlatého glóbu.

Znal jste před tímto filmem Timothéa Chalameta, který v něm hraje sedmnáctiletého Elia, do něhož se vaše postava amerického studenta zamiluje?

Ne, ale před natáčením jsme spolu strávili hodně času. Pobývali jsme v Itálii v krásném malém městě, kde se pak natáčelo, a nebylo tam moc lidí, kteří by uměli anglicky. Tak jsme s Timmym jezdili na kole, plavali, poslouchali hudbu, povídali si, dělali skoro všechno, co dělají i naše postavy ve filmu. Tedy skoro všechno.

Připravovali jste se nějak speciálně na milostné scény?

Cvičili jsme hodně kliků a lehů sedů, abychom se zpotili a vypadalo to, že opravdu k něčemu došlo. To žertuju. Nic zvláštního neproběhlo. Větší strach jsem měl z toho, že kompletně nepochopím psychologii své postavy. Chtěl jsem Olivera zahrát dobře, autenticky a pravdivě. S režisérem Lucou Guadagninem jsem proto vedl hodně debat o povaze Olivera i o povaze jeho touhy a emocí. Jakmile jsem měl pocit, že jsem se zvládl napojit na Lucův pohled, že už vím, jak to myslí, cítil jsem se v bezpečí. Věřil jsem mu jako režisérovi. Bez toho bych tu roli asi nebyl schopný zahrát.