Febiofest v Kladně uvede také Archu světel a stínů

V pátek 6. dubna v 19:00 zahájí regionální ozvěny Febiofestu v kladenském kině Sokol projekce komediální road movie o cestě za dobrým jídlem, vínem a radostí ze života ze sekce Culinary Cinema s názvem Paříž počká režisérky Eleanor Coppoly.

Na programu nebude chybět rodinný animovaný film Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Festival nabídne životopisný film o Romainu Garym Příslib úsvitu režiséra Erica Barbiera i kriminální drama Miami režisérky Zaidy Bergroth.  Nedělní program bude patřit dětem díky snímku Zahrádka pod hvězdami. Český animátor, který donedávna tvořil kreslené seriály pro německou televizi, se vrací k dětskému publiku v Česku a jeho sedmidílný loutkový večerníček vypráví alternativní příběh Ježíškova dětství, kdyby žil jako kluk na české vesnici.

V neděli 18:00 diváky čeká další česká novinka s názvem Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše. Jde o příběh lásky na první pohled, která vyústila v cestu do neprobádaných končin Afriky. Tu manželé Martina a Osy Johnsenovi natáčeli ve 20. a 30. letech 20. století. Dokument ze sekce Docs obsahuje unikátní archivní záběry z éry počátků kinematografie a na csfd.cz má v tuto chvíli 85%. A festival zakončí drama Foxtrot režiséra Samuela Maoze o zkušenostech mladých vojáků, které vzbudilo díky protiválečnému vyznění v Izraeli silnou kontroverzi. Vypráví příběh jednoho z vojáků ve chvíli, kdy se jeho rodiče dozvědí o jeho smrti.

Program naleznete zde.