Febiofest přijíždí do Děčína

Po úspěšné pražské části festivalu vyrazil Febiofest 26. března do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Chomutově. V úterý 3. dubna dorazí do Děčína, kde se diváci v kině Sněžník mohou těšit na výběr snímků z programové nabídky festivalu.

V úterý v 19:00 zahajuje regionální ozvěny Febiofestu projekce filmu Paříž počká režisérky Eleanor Coppoly. Tato komediální road movie o cestě za dobrým jídlem, vínem a radostí ze života je uváděna v rámci sekce Culinary Cinema.

Ve středu 4. dubna je na programu film režiséra Paula McGuigana Hvězdy neumírají v Liverpoolu ze sekce Central Park. Životopisné drama o stárnoucí hollywoodské femme fatale a mladém nadějném herci a jejich nekonvečním vztahu byl natočen podle memoárů Petera Turnera. Následně naváže Neposlušnost Sebastiána Lelia, romantické drama ze sekce Queer Now, které vypráví příběh vztahu dvou žen v prostředí ortodoxní židovské komunity. Mnohovrstevnaté drama o lásce, víře a ženských rolích bylo v pražské části festivalu jedním z nejvyhledávanějších.

Děčínskou část Febiofestu zakončí 5. dubna snímek režiséra Dana Gilroye Roman J. Israel, Esq. o idealistickém obhájci, který je odhodlaný bránit pravdu a spravedlnost za každou cenu. Kriminální thriller odhaluje temná zákoutí přehlceného soudního systému v Los Angeles.