Febiofest dorazí do Ostravy

Festival v Ostravě zahájí ředitel festivalu Kamil Spáčil uzavřenou projekcí komediální road movie o cestě za dobrým jídlem, vínem a radostí ze života ze sekce Culinary Cinema s názvem Paříž počká režisérky Eleanor Coppoly.

Pro běžné diváky se pak Minikino v úterý 17. dubna, kdy se od 17:00 promítá kriminální drama Miami režisérky Zaidy Bergroth, což je jakási finská variace na drama Thelma a Louise o dvou sestrách, barových tanečnicích.  Od 19:30 nabídne festivalový výběr komediální drama Pod jedním stromem ze sekce Světla severu islandského režiséra Hafsteinna Gunnara Sigurðssona o sousedské válce a rozpadu sociálních vazeb na moderních předměstích Reykjavíku.

Středa 18. dubna věnována snímku Dej mi své jméno ze sekce Queer Now režiséra Luca Guadagnina. Příběh vypráví o osudovém setkání mladého Elia s kolegou jeho otce Oliverem v Itálii 80. let. Film získal již mnoho ocenění na světových festivalech včetně Oscara za adaptovaný scénář. Febiofest v Ostravě potom od 19:30 zakončí již zmiňovaný snímek manželky legendárního režiséra Francise Forda Coppoly Eleanor s názvem Paříž počká.