Febiofest dnes dorazí do Olomouce

Poslední projekcí festivalu bude snímek Wima Wenderse Až na dno

Febiofest představí ve čtvrtek 19. dubna v 17:00 komediální drama Pod jedním stromem ze sekce Světla severu islandského režiséra Hafsteinna Gunnara Sigurðssona o sousedské válce a rozpadu sociálních vazeb na moderních předměstích Reykjavíku. V 19:30 potom proběhne zahájení festivalu s projekcí úspěšného českého dokumentu s názvem Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše.

Pátek 20. dubna bude od 17:00 patřit české novince, televiznímu filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského režiséra Lubomíra Hlavsy. Historické dokumentární drama o méně známém příteli Jana Husa představí celou plejádu předních českých herců. Ve 20:00 se poté mohou diváci těšit na film s názvem Profesor Marston a dvojí Wonder Woman režisérky Angely Robinson.

Sobotní projekce nabídne od 17:30 film režiséra Dava McCaryho Medvěd Brigsby. Vypráví příběh Jamese, chlapce vychovávaného v izolaci manželským párem únosců. Kombinace psychologického dramatu a komedie s bizarní poetikou volně odkazuje na současné popkulturní symboly. Festival zakončí milostné drama ze sekce Masters ovlivněné islámským terorismem Až na dno režiséra Wima Wenderse.

Program Fesbiofestu v olomouckém kině Metropol naleznete zde.