Arnaud Desplechin převezme cenu Kristián

Arnaud Desplechin společně s hercem Hippolytem Girardotem dnes v 19:00 představí režisérskou verzi svého posledního snímku Ismaleovy přízraky, kterým zahajoval 70. Mezinárodní filmový festival v Cannes 2017. Hvězdné obsazení filmu ještě doplňují Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg či Mathieu Amalric.


Francouzský režisér a scenárista za svou celoživotní práci zároveň obdrží cenu Kristián.

Desplechinův rukopis tvoří citlivá kombinace tragiky a komična s drobnou dávkou ironie, jeho dramata obsahují detailní psychologickou analýzu vnitřního světa hrdinů, kteří často procházejí určitou formou existenciální krize. 

Desplechin vystudoval pařížskou filmovou školu IDHEC a poté pracoval jako kameraman a scenárista na krátkých filmech režisérů, jako jsou Eric Rochant, Eric Barbier či Patrick Grandperret. Pozornost filmové kritiky získal už svým prvním středometrážním snímkem Život mrtvých (1991). Celovečerním filmem Učená pře aneb Můj pohlavní život (1996) se pak zařadil mezi významné francouzské tvůrce současnosti. Většina jeho dalších filmů, jako například Esther Kahn, Králové a královny, Vánoční příběh či Jimmy P. posbírala ocenění napříč světovými festivaly. 

info@febiofest.cz

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL PRAHA - FEBIOFEST s.r.o.
Růžová 13, 
Praha 1, 110 00, Česká republika
+ 420 221 101 111

Buďte s námi v kontaktu

Buďte s námi v kontaktu

© 2017 MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL PRAHA - FEBIOFEST s.r.o. Made with love by WHITE GORILLA.