CS | EN
 
více

Festival představuje první tři filmy z programu, které budou v Česku uvedeny poprvé, a to v distribučních předpremiérách: Mr. Turner (rež. Mike Leigh), Samba (režie Olivier Nakache a Eric Toledano) a Hon na lišku (rež. Bennett Miller). Steve Carell i Mark Ruffalo dostali za Hon na lišku nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, film pak získal i nominace za režii, scénář a masky.

 
více »
více

Filmový festival Febiofest vyhlašuje druhý ročník soutěže „I ty jsi filmařem“ pro širokou veřejnost. Soutěže se může zúčastnit každý občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem starší 15ti let. Krátké filmy či videa o délce 1 až 5 minut natočené na mobilní telefon nebo tablet na volné téma ve formátu wmv, mpeg, mov, avi, mp4 a v rozlišení HD 1080p nahrajte nejpozději 10. února 2015 na http://fsoutez.ha-vel.cz

 
více »
více

Febiofest tradičně hostí nejvýznamnější filmové osobnosti z celého světa. V minulosti jej navštívili například Geraldine Chaplinová, Claudia Cardinalová nebo Sandrine Bonnairová a také režisérské hvězdy Richard Lester, Alan Parker, Wim Wenders či Roman Polanski a desítky dalších slavných herců a filmových tvůrců. Pro herečku Kim Novak bude Febiofest první oficiální návštěvou České republiky. Novak si zahrála ve filmech patřících ke klenotům Hollywoodu po boku Jamese Stewarta, Franka Sinatry, Kirka Douglase, Williama Holdena nebo Jacka Lemmona.

 
více »
 
více

Hlavní 33členná porota Febiofestu, která uděluje Grand Prix, je otevřená komukoliv od 15 do 100 let s jakýmkoliv vzděláním, sociálním zázemím a s nejrůznějšími profesemi i zájmy. Z došlých přihlášek organizátoři festivalu vyberou 33 porotců a porotu doplní o čestného předsedu (v předcházejících letech to byli olympionička Věra Čáslavská, pan Theodor Pištěk, kostýmní výtvarník a držitel Oscara, architekt Jan Kaplický, výtvarník David Černý, dirigent Libor Pešek, bývalá první dáma Dagmar Havlová a kameraman Miroslav Ondříček). Členové poroty budou muset zdarma, ale povinně (!), navštívit denně určená filmová představení a filmy (celkem 14 filmů) po jejich zhlédnutí ohodnotit body od jednoho do pěti pro ten nejlepší.

 
více »
více

Pour Féliciter 2015

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Váš tým Febiofestu

 
více »