CS | EN
 
Připravili jsme pro Vás iOS, Android aplikaci, která vás provede celým festivalem. Stahujte nyní do vašeho mobilu.
Appstore Get it on Google Play

 
více

Už od 30. března mohou diváci po celé republice zhlédnout vybrané filmy ve čtrnácti českých městech (Brno, České Budějovice, Děčín, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Liberec, Mikulov, Mladá Boleslav, Olomouc, Pardubice, Plzeň a Zlín). Regionální ozvěny Febiofestu zahajují filmy Králova zahradnice v hlavní roli s Kate Winsletovou a Pořád jsem to já v hlavní roli s Julianne Moorovou. Naposledy se bude promítat ve Zlíně, kde ozvěny 17. dubna skončí. Lístky na Regionální ozvěny Febiofestu jsou k dostání na pokladnách jednotlivých kin, často se dají koupit i přes jejich webové stránky. Do všech kin sítě CineStar, kde Regionální ozvěny Febiofestu probíhají,  lze zakoupit vstupenky také na našich stránkách.

 
více »
více

Vítězem Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je drama Život v akvárku (Life in a Fishbowl), které před měsícem ovládlo i výroční ceny islandské filmové akademie, když proměnilo dvanáct nominací včetně ceny pro nejlepší film. Sedmatřicetiletý režisér vítězného snímku Baldvin Zophoníasson na slavnostní zakončení Febiofestu přiletěl z rodného Islandu. Snímek Život v akvárku přináší naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize, kde si jeho hlavní hrdinka matka a učitelka ve školce musí i tehdy přivydělávat jako prostitutka. Dramatické vyprávění překvapuje svou čistotou a pravdivostí a porota Febiofestu v čele s Vlastou Chramostovou ocenila na snímku především silný příběh, který se diváka vnitřně dotkne, propracovaný scénář a vynikající herecké výkony.

 
více »
 
více

Regionální ozvěny Febiofestu - Veškeré projekce filmu Talisman vlků v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu jsou nahrazené oscarovým snímkem Pořád jsem to já (Still Alice) s Julianne Moore v hlavní roli. V Hradci Králové a v Pardubicích Talisman vlků nahradí film Králova zahradnice s Kate Winslet. 

Regionální ozvěny Mikulov - zrušeny filmy Vybíjená a Kobry a užovky a nahradily je nově 10/4 19:00 POHÁDKÁŘ (zahájení) a 11/4 19:00 FOTOGRAF

 
více »
více

Srdečně vás zveme na výstavu plastik Noha, Irony, Cross Check, Archimedon a Metamorfloris sochaře Lukáše Raise na piazzettě před kinem CineStar Praha - Anděl. Lukáš Rais se věnuje především přetváření již vytvořených, převážně normovaných, subjektů v nové formy a významy tak, aby nebylo pro běžného diváka objekty obtížné definovat, popsat, prožít a nakonec zjistit, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednoznačným favoritem mezi používanými materiály jsou kovové trubky a jejich průmyslové produkty, které jsou de-formovány tak, že popírají svůj původní účel a podstatu. Zdánlivě nezdolný kov sochař řeže, ohýbá, sváří, obrací naruby, rozkládá a znovu spojuje v netradičních souvislostech.

 
více »
 
více

V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě. Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. 

 
více »
více

Po divácky oblíbených výběrových retrospektivách kinematografií Norska, Dánska, Švédska a Finska zařazuje Febiofest už podruhé do programu sekci Světla severu. Bille August se ctí ztvárnil téma eutanazie ve snímku Tiché srdce, v němž exceluje dánská herečka Paprika Steenová, jež za svou roli získala cenu na festivalu v San Sebastianu. Ve dvou snímcích se objevuje coby hlavní postava rockový muzikant – v dramatu Ten, koho miluješ režisérky Pernilly Fischer Christensenové dostává stárnoucí hudebník po letech příležitost nahradit své rodině vše, co kvůli kariéře nestihl, zatímco snímek Itsi Bitsi vychází naopak z reality: hlavní postava Eik je známou figurou kodaňské kulturní scény bouřlivých 60. let se vším, co k té době patřilo, tedy sexuální revolucí, meditací v exotických zemích a konečnou devastací drogami. 

 
více »
 
Archiv novinek
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.