CS | EN

Novinky

26. 10. 2015

Svoboda pro Olega Sentsova!

Drazí přátelé,

jak již víte, Oleg Sentsov byl odsouzen k 20 letům ve vězení. Jedná se o neuvěřitelnou dobu výkonu trestu, která je u všech politických vězňů v moderním Rusku dosud nevídaná. Hodně lidí ztratilo po zveřejnění rozsudku naději, ale na vzdávání je ještě příliš brzy. Oleg stále potřebuje Vaši podporu, protože on se vzdát nehodlá. Můžeme proti systému bojovat, ale můžeme tak činit jedině společně. Společně s Vámi všemi.

Jsme vděčni za veškerou podporu a využíváme každou příležitost informovat Olega o všech událostech a ohlasech na jeho podporu ze světa. Je velice důležité, aby věděl, že se na něj nezapomnělo. Každý dopis a každé setkání s ním končí děkováním všem, kterým záleží na jeho osudu.

Přibližně 70% po světě vybraných peněz bylo použito na soudní náklady, jako například honoráře právníků, cesty do Moskvy, na Krym a do Rostova na Donu, na nejrůznější vyšetřování nutná pro sbírání důkazů k případu, poplatky za notáře, překlady, apod. Dalších 30% bylo použito na zaopatření dvou Olegových dětí. Bez Vaší podpory by to nebylo možné.

Rádi bychom Vás poprosili, abyste ve své podpoře pokračovali. Veškerá nynější práce právníků je tentokrát zamířena spíše na mezinárodní organizace než na ruský soudní systém (který už ukázal svou pravou tvář). Až přijde čas, prošetří tyto mezinárodní organizace podklady případu, proto je pro nás zcela zásadní připravit veškeré právní materiály co možná nejprecizněji. Podali jsme odvolání k Nejvyššímu soudu Ruska (datum zasedání prozatím není známo). Pokud toto odvolání selže, naším dalším krokem bude Soudní dvůr Evropské Unie. Kromě toho jsme podali stížnost na ruskou Federální službu bezpečnosti (FSB) a na některé propagandistické hromadné sdělovací prostředky, které úmyslně šířily nepravdivé informace a tiskové zprávy naznačující, že Sentsov a Kolchenko se účastnili teroristických činů, aniž by taková skutečnost byla oficiálně uznána soudem. Podobné informace v tisku poškodily Olegovu a Aleksandrovu čest a důstojnost, a v Rusku podstatně ovlivnily veřejné mínění o případu. Datum stání pro tento případ bude známo po 21. září.

Právníci mohou již o případu mluvit otevřeně, tudíž můžeme poskytnout materiály ke kauze veřejnosti a zodpovědět tak mnoho otázek.

V této chvíli připravuje Ukrajina seznam sankcí kauzy Sentsov-Kolchenko, který bude zahrnovat osoby zodpovědné za tento zinscenovaný proces. Prosím podpořte tuto a i všechny ostatní iniciativy. Mnoho politických institucí píše dopisy na podporu tohoto případu, zapojují se i významná média a novináři. Mnoho organizací po světě nyní chystá promítání Olegova filmu „Hráč,“ jeho divadelní hra nazvaná „Čísla“ („Numbers“) bude na podzim uvedena na Ukrajině a točí se i dokumentární film o Olegově situaci a případu. Brzy bude vydáno více výtisků jeho knihy povídek a na prodej jsou i trička vyjadřující podporu. Budeme vděční za jakoukoli pozornost či peněžní dar, jež uznáte za vhodné.

Neváhejte nás prosím kontaktovat, pokud byste sami rádi také něco naplánovali. Pro komunikaci v angličtině pište prosím na olga.zhurzhenko@gmail.com, pro komunikaci v ruštině prosím pište na skorostzvuka@gmail.com.

Pro Olega jsou také velice důležité dopisy. Vězení je nudné, bez dopisů tam není moc co dělat a člověk se jen těžko dostává k informacím o světě venku. Kvůli cenzuře je lepší psát v ruštině. Adresa je 344082, Rostov‐on‐Don, PO box 2710 – Sentsov Oleg Gennadievich, 1976. Adresa v azbuce je 344082, г. Ростов‐на‐Дону, а/я 2710, Сенцову Олегу Геннадьевичу, 1976 г. р.

Mnohokrát děkujeme za Vaši podporu, a protože „zbabělost je tím nejhorším hříchem,“ pokračujme v této snaze statečně dál.

Natalia Kochneva
Olga Zhurzhenko
Dmitriy Dinze


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.