CS | EN

Novinky

28. 2. 2016

Febiofest letos zve na výstavu reprodukcí kreseb režiséra Andrzeje Wajdy

Jedna z kreseb Andrzeje Wajdy

Po loňské výstavě obrazů americké herečky Kim Novak ve Strahovském klášteře pořádají organizátoři festivalu ve spolupráci s Polským institutem v Praze v prostorách multiplexu CineStar Praha – Anděl výstavu reprodukcí kreseb všestranného polského umělce Andrzeje Wajdy, který byl na Febiofestu oceněn v roce 2014 Kristiánem za přínos světové kinematografii. Filmový režisér a dramatik Andrzej Wajda původně studoval Akademii výtvarných umění v Krakově, ale po třech letech „zběhl“ na lodžskou filmovou školu. Láska k výtvarnému umění mu však zůstala – prozrazují to jak jeho filmy, tak skutečnost, že v průběhu celého života kreslí scénografické skici k filmu nebo divadlu, ale například i tváře svých známých nebo místa, která navštívil. Andrzej Wajda, režisér ceněných filmů Popel a démant, Země zaslíbená, Člověk z mramoru či Katyň a nejvýraznější postava polské filmové školy, byl v roce 2000 oceněn Oscarem za celoživotní dílo. Obrazy na výstavu Febiofestu poskytlo Muzeum japonského umění a techniky Manggha v Krakově, které spravuje Wajdův archiv. 


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.