CS | EN

Hosté

STOLE POPOV

Stole Popov je mezinárodně uznávaný režisér, jehož celovečerní dokumentární debut FIRE se stal v roce 1974 jugoslávským kandidátem na Oscara. Podobné pocty se dostalo také jeho následujícím dokumentům Australia, Australia a krátkometrážnímu Dae, který získal oscarovou nominaci. Po dvou hraných a rovněž vysoce na festivalech ceněných snímcích v 80. letech natočil Popov po rozpadu Jugoslávie vůbec první makedonský film Tetování (Tattoo), přičemž kulisou jeho dramatu je turbulentní doba hroutícího se režimu federace. Jeho následující snímek Romská kouzla (Gypsy Magic) získal hlavní cenu na Mediterranean Film Festival ve Francii a na Febiofestu kromě dvou poslední zmiňovaných filmů představí také svůj nový loňský film Až po jílec (To the Hilt), který v milostném čtyřúhelníku mapuje pohnutou makedonskou historii.

 
Tetování / Tattoo / Tetoviranie (Jugoslávie, Makedonie) Režie: Stole Popov (Zaostřeno na Makedonii )

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.