CS | EN

Hosté

PETR VÁCLAV

Absolvent dokumentární tvorby na FAMU získal již za studií festivalová ocenění za své krátké filmy. Jeho hraný celovečerní debut Marian (1996) vyhrál mezinárodní filmový festival v Locarnu. V mezinárodní koprodukci vznikalo psychologické drama Paralelní světy (2001) s Karlem Rodenem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích. Dlouhou dobu pracoval ve Francii, kde se věnoval především dokumentu, ale také připravoval hrané scénáře. Tvůrčím návratem do Čech, k hranému filmu i romské tematice, byl snímek Cesta ven, představený na MFF v Cannes v sekci Acid, který získal z deseti nominací celkem 7 cen Český lev, včetně režie a scénáře pro Václava, nejlepší herečky Klaudie Dudové a Nejlepšího filmu (přičemž nominace v těchto kategoriích proměnil také na Cenách české filmové kritiky). Po dokumentu Zpověď zapomenutého (2015), je jeho nejnovějším hraným filmem, v němž se opět objevují Karel Roden, Lenka Vlasáková i Klaudie Dudová a který byl oceněn při své premiéře na letošním Berlinale, snímek Nikdy nejsme sami. Na letošním Febiofestu bude jedním z porotců soutěže I TY JSI FILMAŘEM. 

 

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.