CS | EN

Hosté

PETER MULLAN

Skotský divadelní a filmový herec a filmový režisér Peter Mullan se narodil ve městě Petershead ve východním Skotsku. Herectví se začal věnovat během studií na vysoké škole, na filmovém plátně debutoval v roce 1990 vedlejší rolí Vince ve filmu Big Man Davida Lelanda a následovala role v Riff- Raff (1991) režiséra Kena Loache. S tímto renomovaným režisérem Mullan spolupracoval později během kariéry ještě jednou na snímku Jmenuji se Joe. Za svůj výkon v tomto filmu získal v roce 1998 prestižní Cenu za nejlepší mužský herecký výkon na MFF v Cannes. V devadesátých letech přinesly průlom v Mullanově herecké kariéře především dva kultovní snímky britského režiséra Dannyho Boyla Mělký hrob a Trainspotting, ve kterém Mullan ztvárnil postavu drogového dealera Swanneyho. V polovině 90. let se Peter Mullan mimo herecké dráhy začíná věnovat také filmové režii. Po dvou krátkometrážních snímcích Close a Fridge natáčí v roce 1998 celovečerní debut Sirotci podle vlastního scénáře. Prozatím největšího mezinárodního úspěchu na poli režie dosáhl svým druhým celovečerním snímkem, historickým dramatem Padlé ženy (2002). Příběh zasazený do kláštera sloužícího jako převýchovné zařízení, ve kterém mají řádové sestry neomezenou moc nad svými svěřenkami, získal Zlatého lva na MFF v Benátkách. Letošní Febiofest představuje Mullanovu hereckou virtuozitu snímky Hector (2014) a Píseň západu slunce (2015), který pojednává o jeho rodném Skotsku na počátku 20. století.

 

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.