CS | EN

Hosté

PETER MORGAN

Peter Morgan je britský dramatik a scenárista oceněný Zlatým glóbem, kterého proslavily především životopisné snímky o osobnostech hrajících klíčovou roli ve zvratech 20. století ‒ britské královně Alžbětě II. (Královna s Helen Mirrenovou v titulní roli), diktátorovi Idi Aminovi (Poslední skotský král) nebo automobilových závodnících Niki Laudovi a Jamesi Huntovi (Rivalové). Jeho studie historických figur vždy spojují drama charakterů s divácky vstřícným a zároveň provokativním zkoumáním politických tlaků dané doby, ať už v rekonstrukci televizních rozhovorů, které otřásly Amerikou 70. let, Duel Frost/Nixon dle jeho vlastní divadelní hry nebo v milostně-intrikánském dramatu na dvoře Jindřicha VIII. Králova přízeň. Byl dvakrát nominován na Oscara a mnohokrát na cenu BAFTA, kterou čtyřikrát získal, také za televizní film The Deal o rivalitě Tonyho Blaira a Gordona Browna režírovaný Stephenem Frearsem, na nějž společně navázali Královnou.

 
Prokletý klub / Damned United / The Damned United (Velká Británie, USA) Režie: Tom Hooper (Pocta: Peter Morgan )
Rivalové / Rush / Rush (Německo, USA, Velká Británie) Režie: Ron Howard (Pocta: Peter Morgan )

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.