CS | EN

Hosté

MARCO BELLOCCHIO

Přes půl století trvající kariéra Marca Bellocchia ho řadí mezi nejvýznamnější italské tvůrce po bok Bernarda Bertolucciho a režisérova osobního přítele Piera Paola Pasoliniho, s nímž sdílel zápal pro radikální levici, boj s konzervativní cenzurou a provokativní přístup k ožehavým tématům i filmové formě. Jeho bohatá filmografie čítá politická dramata, sžíravé satiry katolické církve i netradiční adaptace klasiky (Jindřich IV. dle hry Luigiho Pirandella s Marcellem Mastroiannim a Claudiou Cardinaleovou). Již od oceňovaného debutu Pěsti v kapsách v roce 1965 jsou Bellocchiovy filmy pravidelně uváděny v hlavním programu prestižních festivalů v Benátkách a Cannes. Jde o snímky jako Dobrý dne, noci z roku 2003 nebo o šest let později Zvítězit, o první manželce Benita Mussoliniho. Jeho nejnovější film Blood of My Blood se opět vydává za zdi kláštera a v jedné z hlavních rolí se objevuje italská hvězda Alba Rohrwacherová. Ta byla vloni hostem Febiofestu, kde se v uplynulých letech promítaly také Bellocchiovy snímky Zvítězit nebo Spící krása.

 

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.