CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Česká stopa
Účast českých filmů na Febiofestu měla v průběhu let stoupající tendenci až k letošnímu výjimečnému ročníku, kdy pro ně dokonce vznikla speciální sekce nazvaná Česká stopa. Doplňuje tak uvedení českých produkcí a koprodukcí v prestižní soutěžní sekci Nová Evropa, provokativní Proti proudu i uvedení filmů s českou produkční účastí v poctě slovinskému režisérovi Janu Cvitkovičovi a Zaostřeno na Makedonii. Přímo v České stopě je zařazena pětice snímků, v čele se světovou premiérou nového animovaného snímku Smrtelné historky. Ten v režii Jana Bubeníčka přináší trojici povídek spojených motivy hrdinství a smrti a hravě kombinuje různé 2D i 3D techniky včetně motion capture a loutek. V tarantinovsky laděných dobrodružstvích o malých i velkých (anti)hrdinech se objeví Jan Budař a Pavel Landovský. Novou českou produkci dále reprezentuje dvojice celovečerních debutů čerstvých absolventů FAMU, Road-movie Martina Jelínka o cestě mladé dvojice zdánlivě bez cíle v retro červeném Fordu a sevřená meditace o rodině a umírání Prach režiséra Víta Zapletala. Vedle trojice debutantů je zařazen zbrusu nový film Nikdy nejsme sami, v premiéře uvedený na letošním Berlinale, uznávaného režiséra Petra Václava, jehož předchozí snímek Cesta ven si v roce 2014 odnesl z deseti nominací celkem sedm Českých lvů. Václavova mrazivá a aktuální mozaika osudů z českého pohraničí je zároveň sociálně kritická, provokativní v empatii se svými protagonisty z okraje společnosti i filmově vytříbená v práci s vizuálním stylem a hereckými výkony (Karel Roden, Lenka Vlasáková i Václavův objev Klaudia Dudová). Českou stopu uzavírá mezinárodní koprodukční film Červený pavouk. Ambiciózní thriller se zneklidňujícím, analytickým chladem krásných obrazových kompozicí interpretuje děsivou „smrtelnou historku“, inspirovanou skutečným případem sériových vražd v Polsku 60. let a zkoumá neodolatelnou přitažlivost lidských monster.
 
Červený pavouk / The Red Spider / Czerwony pajak (Polsko, Česká republika, Slovensko) Režie: Marcin Koszałka (Česká stopa )
Nikdy nejsme sami / We Are Not Alone / Nikdy nejsme sami (Česká republika) Režie: Petr Václav (Česká stopa )
Prach / Dust of the Ground / Prach (Česká republika) Režie: Vít Zapletal (Česká stopa )
Road-Movie / Road-Movie / Road-Movie (Česká republika) Režie: Martin Jelínek (Česká stopa )
Smrtelné historky / Murderous Tales / Smrtelné historky (Česká republika, Slovensko) Režie: Jan Bubeníček (Česká stopa )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.