CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Febiofest on Demand
Kdysi nesla takováto sekce na mnoha festivalech název „Straight To Video“ čili „Rovnou na video“ a snažila se představit festivalovým divákům filmy, které do běžné kinodistribuce nemířily a měly být šířeny na jiných nosičích, ať už to byly nejdřív „véháesky“, nebo později „dívídíčka“. Dnes je zde VOD, další krok od kolektivního sdílení uměleckého díla v přítmí kinosálu do samoty domova u počítače. Proto vítáme nabídku Bontonfilmu, jenž se rozhodl uvést několik vybraných snímků na Febiofestu předtím, než se objeví v jeho nabídce „videa na objednávku“ čili „Video On Demand“. Tak vznikla sekce s výstižným názvem „Febiofest On Demand“. Zatím se jedná o první vlaštovku, ve které se představí tři filmy, takže název „sekce” je možná poněkud nadnesený. Věříme ale, že se v budoucnosti tato iniciativa v programu Febiofestu uplatní v mnohem větší míře, že se k ní připojí i další distributoři a že vám, divákům, zprostředkuje jedinečnou šanci vidět alespoň zde v multiplexu Cinestar některé lahůdky současného filmu na magickém plátně opravdového kinosálu. Trojice hvězdně obsazených filmů se vydává do skutečné i fiktivní minulosti: Love & Mercy je netradičně pojatou biografií zpěváka a skladatele písní Beach Boys Briana Wilsona složenou ze dvou časových linií ‒ v 60. letech se megaúspěšný Wilson (v podání Paula Danoa) stahuje do ústraní, aby vytvořil „nejlepší album všech dob”, po časovém skoku o dvě dekády později je Wilson (ztvárněný Johnem Cusackem) zmateným mužem, vláčeným hlasy ve své hlavě a „léčbou” pod palcem terapeuta Eugena Landyho (Paul Giamatti). Hudbu ke kritiky vychválenému filmu složil jeden z nejoriginálnějších současných tvůrců soundtracků Atticus Ross. Psychická labilita ve spojení s géniem je také v centru příběhu šachové legendy Bobbyho Fischera (v podání Tobyho Maguirea), koncentrovaném dramatu duelu „zázračného kluka z Brooklynu” se sovětským velmistrem Borisem Spasskijem v Reykjavíku roku 1972. Fischerova jedinečná mysl se propadá do kolotoče paranoie, když se turnaj z šachového klání stává ostře sledovanou bitvou Studené války mezi SSSR a USA. A v Austrálii 50. let bojuje švadlena Kate Winsletová v titulní roli snímku The Dressmaker s nevůlí městečka, aby odhalila pravdu o zločinu, který se zde kdysi odehrál.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.