CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Culinary Cinema
Febiofest navazuje na úspěšnou, vloni představenou symbiózu kulinářsko-cinefilního labužnictví ve spojení gurmánských filmů s exkluzivními večeřemi připravenými hvězdnými šéfkuchaři. Nese název Culinary Cinema podle stejnojmenné sekce mezinárodního festivalu Berlinale, ve spolupráci s nímž vznikla. Trojice filmů nahlíží pod pokličku práce šéfkuchařů a jejich příběhy spojuje láska k jídlu a jeho přípravě, která je dramatem i uměním. Menu zahajuje Kuře, ryba, krab, film, který je prvním „gurmánským thrillerem“. Sleduje ambiciózního šéfkuchaře Jesúse, držitele michelinské hvězdy, v klání Bocuse d'Or, mezinárodní kuchařské olympiádě. Vydává se k norským fjordům za výlovem nejlepších ryb a zkoumá strategie pro úspěch v prestižní soutěži, od nejlepších surovin po prezentaci, která je sama uměleckým dílem. Po filmu následuje Michelin Nouvelle Cuisine připravené Jiřím Králem, držitelem ocenění Michelin Bib Gourmand. Druhý chod, také v Králově režii, je výletem do světa asijských chutí a předchází mu Kuchyň samurajů ‒ historický milostný příběh talentované a prostořeké Haru, která je provdaná do významné rodiny samurajů-kuchařů. Jejich řemeslo se předává z otce na syna, ale novomanžel Haru by radši vládl mečem než kuchyňským nožem. Japonský film je inspirován skutečnými událostmi a představuje svěží romanci proloženou tradicí Kaga cuisine, která přetrvala staletí až do současnosti. V nezávislém americkém snímku Trattoria si Sal otevírá novou italskou restauraci s touhou, aby se dostala mezi ty nejlepší v San Francisku. Do své práce zaučuje znovunalezeného syna Vincenta, přičemž jejich společná cesta k úspěchu nahlíží pod pokličku naleštěného tvrdého businessu a je okořeněná komentáři skutečných šéfkuchařů. Své italské menu pak divákům naservíruje německý šéfkuchař Alexander Koppe, nositel michelinské hvězdy, po které Sal z filmu pošilhává. Luxusní večeře o několika chodech inspirované filmy proběhnou přímo po projekcích v přilehlém pražském hotelu andel’s a degustátorským zážitkem z pokrmů rozplývajících se na jazyku provede diváky moderátor s odborným komentářem. Nechte si chutnat!
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.