CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Febiofest Junior
Junior je sekcí blízkou nejen světu dětského a mladého filmového diváka, ale přináší snímky slibující jedinečný divácký zážitek pro celou rodinu. Letošní výběr zahrnuje filmové adaptace výrazných děl světové literatury pro děti a mládež, která si získala oblibu napříč generacemi. Režisér Mark Osborne využívá klasických i nejmodernějších postupů animace, aby skrze příběh malého děvčátka připomněl filozofické poselství Exupéryho Malého prince v celé jeho metaforičnosti a kráse. Dílo spisovatelky Cécile Aubreyové ožívá v novém dobrodružství jejích hrdinů, chlapce Sebastiána a jeho fenky Belly. Čeká je napínavý boj o záchranu Sebastiánovy nevlastní maminky, která zmizela po leteckém neštěstí v divoké krajině Savojských Alp. I japonský animovaný snímek Kluk ve světě příšer se věnuje přátelství mezi chlapcem a zvířetem, zde ztělesněným bojovníkem z fantazijního světa Zvířecího království. Inspiraci v klasické literatuře nachází rovněž animovaný film Vincenta Kasteloota Robinson Crusoe ‒ Na ostrově zvířátek. Příběh muže, který po strašlivé bouři ztroskotá na pustém ostrově, je v Kastelootově pojetí především veselým dobrodružstvím, v němž se Robinson s pomocí svérázných zvířecích obyvatel ostrova učí přežití a zažívá řadu komických situací. Filmy Nový spolužák a Malý gangster pak přibližují perspektivu dospívajících hrdinů, kteří touží zapadnout do školního kolektivu a najít si přátele. S humorným nadhledem můžeme sledovat například ztřeštěný plán přetvořit tatínka v mafiánského bosse, jenž je ale překvapivě účinný. Sekce Junior nezapomíná ani na diváky, kteří touží obdivovat krásy přírodního bohatství naší planety, a přináší jim epický dokument Příběh lesa. Poslední snímek této programové sekce, novozélandský film Zrozen k tanci, na příběhu hlavního hrdiny ukazuje sílu vůle a talentu mladých lidí toužících dosáhnout na vrchol hiphopové taneční soutěže.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.