CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Jiný břeh
Následující tucet queer novinek z celého světa nabízí poutavou směsici žánrů a témat, jelikož toto odvětví kinematografie nadále rozšiřuje svou obsáhlou škálu námětů zkoumaných z odvážné perspektivy. Několik z filmů představuje postavy, které jsou formovány širšími sociopolitickými souvislostmi. Zaměření sleduje tři palestinské gaye žijící v Tel Avivu a jejich boj za proměnu vnímání společnosti. Léto staví do kontrastu feministické hnutí svobodomyslné Paříže sedmdesátých let a sešněrovaný francouzský venkov, když se do sebe zamilují dvě ženy z těchto protikladných prostředí. Ošklivé dítě vypráví příběh moderní trojice z Brooklynu, jejíž pokusy o dítě se promění ve studii rasy a gentrifikace. Snímek Naz & Maalik naproti tomu zobrazuje vzkvétající románek mezi dvěma muslimskými mladíky, které začne sledovat FBI jen kvůli jejich náboženství. Théo a Hugo pak vypráví příběh dvou mladých mužů, kteří se do sebe zamilují v pařížském nočním klubu, avšak následně se musejí vyrovnat s následky své touhy. Další část filmů se zabývá tématem dospívání, rodinných vztahů a vlastní identity. Velký malý táta, syn a všichni ostatní přináší pohled na pubertu ve Vietnamu devadesátých let, zatímco brazilské Pobřeží se věnuje křehkým spletitostem adolescentních přátelství. Dojemné drama Viva se odehrává v Havaně a zkoumá nejen složitý vztah mezi otcem a synem, ale také snahu objevit vnitřní hlas. V britském debutu Odjezd se první zamilovanost mezi chlapci odehrává na pozadí rozpadu manželství rodičů, přičemž obě situace předpovídají ztrátu dětské nevinnosti. Mistrovský popis zvnitřněné homofobie přináší kanadský film Closet Monster, který nabízí jeden z nejvíce fascinujících a vizuálně úchvatných filmů na téma dospívání z posledních let. Na závěr pak přinášíme dva nadupané filmy plné akce a ztřeštěností, které zahřejí u srdíčka a nepochybně vyvolají smích i napětí. Hrdinka australského snímku Vše o E je hvězdou mezi DJs a film sleduje její snahu získat zpět svou životní lásku. A Dyke Hard je road movie o dívčí rockové kapele, která vás vezme na šíleně podvratnou queer jízdu napříč žánry i sexualitou.
 
Dyke Hard / Dyke Hard / Dyke Hard (Švédsko) Režie: Bitte Andersson (Jiný břeh )
Léto / Summertime / La belle saison (Francie) Režie: Catherine Corsini (Jiný břeh )
Odjezd / Departure / Departure (Velká Británie, Francie) Režie: Andrew Steggall (Jiný břeh )
Ošklivé dítě / Nasty Baby / Nasty Baby (USA) Režie: Sebastián Silva (Jiný břeh )
Pobřeží / Seashore / Beira-mar (Brazílie) Režie: Filipe Matzembacher, Marcio Reolon (Jiný břeh )
Théo a Hugo / Paris 05:59 / Théo et Hugo dans le même bateau (Francie) Režie: Olivier Ducastel, Jacques Martineau (Jiný břeh )
Viva / Viva / Viva (Irsko, Kuba) Režie: Paddy Breathnach (Jiný břeh )
Vše o E / All about E / All about E (Austrálie) Režie: Louise Wadley (Jiný břeh )
Zaměření / Oriented / Oriented (Izrael, Velká Británie) Režie: Jake Witzenfeld (Jiný břeh )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.