CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Proti proudu
Pestrá kolekce filmů zařazených do sekce na Febiofestu již po léta zavedené a příznačně nazvané Proti proudu se vydává do teritorií, které ohýbají žánry i filmařské konvence a provokují divácká očekávání. Novátorskou formou v kombinaci s tématem je „dokumentární muzikál“ London Road, rekonstruující reakci komunity na sérii vražd na britském maloměstě. Radikálně si s možnostmi filmového vyprávění pohrává také český zástupce v sekci Menandros & Thäis, který je spoluprací mladých filmařů z FAMU s vídeňskou uměleckou skupinou Die Gruppe a adaptuje stejnojmenný román Ondřeje Cikána, jednoho ze dvou režisérů filmového experimentu. „Antická road movie“ o Menandrově pouti za vysvobozením jeho snoubenky unesené piráty kombinuje performance se surrealistickým pojetím fantasy světa plného mytických stvoření a bojových scén. Dobrodružnou a elegickou výpravou do pozapomenutých světů je také mexický snímek Epitaf (Epitaph) odehrávající se v 16. století, v němž se rytíř Diego de Ordaz vydává k sopce Popocatépetl. Cesta podél Žluté řeky bezútěšným čínským vnitrozemím s industriálními jizvami v krajině, nasnímaná v precizně nádherných černobílých kompozicích, je také hlavní linií novinky čínského auteura Miaoyana Zhanga, Nebeský koutek (A Corner of Heaven). Kritický pohled zevnitř na realitu dnešní Číny viděný dětskýma očima chlapce na cestě za zmizelou matkou svým tempem a vizualitou připomene pozdní filmy Bély Tarra. Specifická a atmosféricky pojatá topografie je klíčová také v severském, enigmatickém příběhu Mizejícího kouzelníka Dirka Ohma (The Disappearing Illusionist), inspirovaném skutečnou nevysvětlenou záhadou. Vizuálně silné a imaginativní pojetí rozostřených hranic reality a magického vnitřního světa protagonisty ukotvuje také dospívání dívky Eini v švédském debutu Babička tančí na stole (Granny's Dancing on the Table). Eini rekonstruuje život své babičky v animovaných sekvencích kontrastujících s její izolací v lesích pod dohledem despotického otce. Sekci doplňuje postapokalyptická vize Švýcarska ohroženého mysteriózním mrakem Domovina (Wonderland), lynchovská studie psychiky válečného pilota dronů Full Contact a drama o synovi vyrovnávajícím se s matčinou rakovinou James White z produkce amerického nezávislého kolektivu Borderline.
 
Domovina / Wonderland / Heimatland (Švýcarsko, Německo) Režie: Lisa Blatter, Gregor Frei, Jan Gassmann, Benny Jaberg, Carmen Jaquier, Michael Krummenacher, Jonas Meier, Tobias Nölle, Lionel Rupp, Mike Scheiwiller (Proti proudu )
Epitaf / Epitaph / Epitafio (Mexiko) Režie: Yulene Olaizola, Rubén Imaz (Proti proudu )
Full Contact / Full Contact / Full Contact (Nizozemí, Chorvatsko) Režie: David Verbeek (Proti proudu )
London Road / London Road / London Road (Velká Británie) Režie: Rufus Norris (Proti proudu )
Menandros & Thaïs / Menandros & Thaïs / Menandros & Thaïs (Česká republika, Rakousko) Režie: Antonín Šilar, Ondřej Cikán (Proti proudu )
Nebeský koutek / A Corner of Heaven / Tiantang jiaoluo (Čína, Francie) Režie: Miaoyan Zhang (Proti proudu )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.