CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Rytmy Balkánu
Letošní Rytmy Balkánu se nesou v potemnělých tónech na hranici zákona, v dusnu rodiny i sociálních struktur, se kterými hrdinové a hrdinky filmů bojují. Vybrané filmy ukazují různorodou tvář současné kinematografie poloostrova a v silných příbězích, pevně ukotvených v aktuální realitě jednotlivých zemí, skládají také intenzivní obraz jihovýchodního rohu Evropy. Zlatým hřebem sekce je na Oscara nominovaný vítěz evropské ceny LUX Mustang debutující režisérky Deniz Gamze Ergüvenové. Živelný, citlivý i neúprosně upřímný film o vzdorné pětici sester, které jejich tradiční turecká rodina vyděšená „nevhodným chováním“ de facto uvězní v domě a začne postupně umísťovat do domluvených manželství, konfrontuje dívčí dospívání a probouzející se sexualitu tváří v tvář patriarchátu a náboženskému konzervativismu. Rodinnou strukturu v izolované lokalitě sužované suchem rozruší příjezd neuchopitelné teenagerky v bulharské Žízni, dalším výrazném debutu ženské režisérky. Paranoia, podporovaná moderními komunikačními technologiemi a prorůstající v sexuální obsesi, rozkládá vztah Jovana k enigmatické Maji v srbské Panamě. Sestup do temnoty vlastní duše i podivné podoby lásky v žánrově drsném hávu má před sebou titulní hrdina bulharského dramatu Sběratel mrtvol. Dramatická cesta nocí čeká na otce s malým synem v tureckém dokumentárně laděném, sociálním snímku Před východem slunce. Těchto pět snímků je celovečerními debuty mladých režisérek a režisérů, z nichž každý svým vlastním, svěžím způsobem sebevědomě pracuje s filmovým vyprávěním a zkoumáním aktuálních lokálních témat. Podávají unikátní vhled do komunit a oblastí, které umísťují na filmovou mapu světa, a cesty jejich filmů na mezinárodní festivaly zároveň stvrzují univerzální srozumitelnost dramat, jež vyprávějí. Balkánskou kolekci v tomto duchu doplňuje kriminální drama odehrávající se v rumunských horách Horizont, režiséra Mariana Crisana s kamerou Olega Mutua, a Otčina (Patria) významného srbského tvůrce Olega Novkoviče, která sleduje následky kosovské války v příběhu mladé ženy Macy.
 
Horizont / Orizont / Orizont (Rumunsko) Režie: Marian Crisan (Rytmy Balkánu )
Mustang / Mustang / Mustang (Turecko, Francie, Katar, Německo) Režie: Deniz Gamze Ergüven (Rytmy Balkánu )
Otčina / Patria / Otadzbina (Srbsko, Německo) Režie: Oleg Novković (Rytmy Balkánu )
Panama / Panama / Panama (Srbsko) Režie: Pavle Vučković (Rytmy Balkánu )
Žízeň / Thirst / Jajda (Bulharsko) Režie: Svetla Tsotsorkova (Rytmy Balkánu )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.