CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Latinskoamerické panoráma
Letošní výběr toho nejlepšího z produkce Latinské Ameriky ovládla mexická kinematografie. To ale nijak nepřekvapí, stejně jako fakt, že většinou se jedná o debuty. V Mexiku ‒ ale dá se to říct i o celém kontinentu ‒ se každoročně objeví úctyhodný počet nových talentů, které obohacují obraz světového filmu. Přitom je všech šest mexických filmů žánrově od sebe velmi odlišných: Prapodivné jaro (The Obscure Spring) je psychologickou analýzou jedné ničivé milostné vášně, připomínající ta nejlepší díla Poláka Krzystofa Kieslowského. Tenká žlutá linie (The Thin Yellow Line) je road movie o síle přátelství, dvě studie handicapovaných outsiderů jsou pojaty velice odlišně: Yo představuje neorealistický portrét mentálně postiženého mladíka, zatímco Docházková vzdálenost (Walking Distance) přináší humorně minimalistický příběh osamělého muže, jenž navzdory svazující nadváze prolomí zajetí vlastního těla. Jeremy je invenční režií a nápady sršící komedií o trablech „geniálního“ dítěte. 600 mil se skvělým Timem Rothem v hlavní roli zpracovává svým osobitým způsobem typicky latinsko-americké téma: svět zločinu, násilí a drogových kartelů. Stylovou pestrost mexických filmů na letošním Febiofestu ještě zvýrazňuje obrazově nesmírně působivá, vypravěčsky netradiční historická rekonstrukce výpravy tří španělských conquistadorů za tajemstvím sopky Popocatepetl ve snímku Epitaf v sekci Proti proudu. Ve výběru jsou samozřejmě zastoupeny i další země. Nemůže zde chybět Brazílie s citlivým příběhem „ztracených dětí“ Campo Grande. Téma nekonečného utrpení těch malých a bezbranných v zemích terorizovaných paramilitantními bojůvkami zpracovává kolumbijský snímek Mlčení řeky (El silencio del rio). „Jarmuschovským“ humorem, který je už jakousi exportní značkou nového uruguayského filmu, potěší snímek Clever, minimalistický příběh jednoho automobilu a jeho potrhlého majitele. Argentinu reprezentují jak sociálně kritické drama Červená země (The Red Land), pod jehož režií je podepsán kultovní kameraman Diego Martinez Vignatti, tak i jedna z klíčových osobností, která před dvěma dekádami novou vlnu latinsko-amerického filmu odstartovala ‒ Pablo Trapero. Za svůj poslední opus Klan (The Clan), portrét známého argentinského zločineckého rodinného klanu, si Trapero z Benátek odnesl cenu za nejlepší režii.
 
Campo Grande / Campo Grande / Campo Grande (Brazílie, Francie) Režie: Sandra Kogut (Latinskoamerické panoráma )
Clever / Clever / Clever (Uruguay) Režie: Federico Borgia, Guillermo Madeiro (Latinskoamerické panoráma )
Červená země / The Red Land / La tierra roja (Belgie (Valonsko - Brusel), Argentina) Režie: Diego Martínez Vignatti (Latinskoamerické panoráma )
Klan / The Clan / El clan (Argentina, Španělsko) Režie: Pablo Trapero (Latinskoamerické panoráma )
Mlčení řeky / The Silence of the River / El silencio del río (Kolumbie, Francie, Uruguay) Režie: Carlos Tribiño Mamby (Latinskoamerické panoráma )
Yo / Yo / Yo (Mexiko, Kanada, Švýcarsko) Režie: Matías Meyer (Latinskoamerické panoráma )
600 mil / 600 Miles / 600 Miles (Mexiko) Režie: Gabriel Ripstein (Latinskoamerické panoráma )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.