CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Asijské panoráma
Asijské panoráma letošního ročníku přináší pestrou mozaiku snímků, a to jak ve smyslu pestrosti geografické, tak žánrové. Filmy renomovaných režisérů doprovázejí pozoruhodné debuty mladých tvůrců i snímek, který byl natočen za velmi specifických podmínek. Proudy lásku odnesou režiséra S. K. Sasidharana o lásce na pozadí živelné katastrofy v Himalájích je prvním indickým snímkem financovaným crowdfundingovou kampaní. V rámci sekce budou mít festivaloví diváci opět možnost zhlédnout řadu mezinárodně oceněných snímků v exkluzivní české premiéře. Romantický příběh jednodenního vzplanutí režiséra a malířky Teď správně, potom špatně jihokorejského režiséra Hong San-sooa získal hlavní cenu Zlatý leopard na letošním MFF v Locarnu. Zástupcem jihokorejské kinematografie je i snímek Made in China natočený podle scénáře předního jihokorejského režiséra Kim Ki-duka. Japonskou kinematografii v této programové sekci reprezentují tři výrazné snímky současné produkce. Prvním je křehký vhled do života tří samotářů, které spojila slaďoučká fazolová pasta s názvem An ‒ Zen a lívanečky režisérky Naomi Kawaseové. Ten pak ve výběru japonské kinematografie doplňuje netradiční akční komedie Sedm statečných seniorů. Legendární režisér Takeši Kitano v ní přináší důkaz o tom, že členové yakuzy neztrácejí sílu ani v důchodu, kdy je těžké rozhýbat klouby a udržet moč, a sám ztvárnil jednoho z nesmlouvavých staříků. Třetím japonským snímkem ve výběru je Cesta na pobřeží Kijoši Kurosawy (Tokijská sonáta). Fantazijní romance získala cenu za režii v sekci Un Certain Regard na loňském MFF v Cannes. Febiofest v rámci Asijského panorámatu uvede také dva íránské filmy. Nahid, drama Idy Panahandehové, bylo za svůj osobitý pohled na situaci rozvedených žen v současném Íránu rovněž oceněno na loňském MFF v Cannes. Na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách sklidil úspěch hraný debut íránského dokumentaristy Vahida Jalilvanda Ve středu, 9. května a také nepálský koprodukční snímek Černá slepice, celovečerní debut Min Bahadura Bhama. Sekci pak uzavírá filipínský snímek Krokodýl z prostředí národa Monobů, jehož komunita je stižena krvavou tragédií.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.