CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Made in USA
Zahajovacím filmem celého Febiofestu je Carol, hvězdně obsazená romance o vztahu dvou žen v Americe 50. let, adaptace románu Patricie Highsmithové, autorky předloh Cizinců ve vlaku i Talentovaného pana Ripleyho. Nezávislý snímek v produkci klíčové společnosti americké indie scény Killer Films a režii Todda Haynese si získává uznání jako jeden z nejoceňovanějších filmů roku 2015 již od svého uvedení v hlavní soutěži festivalu v Cannes a získal nominace na Oscara pro obě představitelky hlavních rolí, Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou, stejně jako za výjimečnou retro výpravu a kostýmy, snímané kamerou Eda Lachmana, s nímž Haynes vytvářel iluzi 50. let již v úspěšném melodramatu Daleko do nebe. Mnohem hlouběji do fiktivní historie Spojených států se noří Čarodějnice, také s ženskou hrdinkou v centru dění, zkoumající hluboce zakořeněné předsudky puritánské doby, které přímo předcházely salemským čarodějnickým procesům v atmosférickém hororu, který okouzlil festival Sundance. Nedávné události, které otřásly veřejným míněním, zpodobňují dramata Diagnóza: Šampión o snaze původem nigerijského lékaře (Will Smith) prokázat posvátné Národní fotbalové lize (NFL), jak sport ohrožuje zdraví hráčů, a Spotlight, v němž tým novinářů odkrývá rozsáhlý skandál zneužívání dětí katolickými kněžími za tichého přihlížení církve jako organizace ‒ expozé novin Boston Globe v roce 2003. Právě precizní novinářské drama získalo Oscara za nejlepší film a scénář. Letošní Oscaři se nesou ve stínu kontroverze o uniformní jednobarevnosti nominovaných, symbolizované heslem #oscarssowhite. Tuto jednotvárnost rozhodně rozbíjí hiphopové drama Licks a především energetická, vulgární a průlomová vánoční komedie Transdarinka o dvojici namíchnutých trans prostitutek v hollywoodském ghettu. Snímek natočený na iPhone strhnul Sundance i Karlovy Vary a debutující neherečky v hlavních rolích se staly objevy roku. Na melancholičtější, ale o nic méně originální notu zahrají loutková animovaná Anomalisa Charlieho Kaufmana o motivačním speakerovi, který ztratil zájem o svět a především lidi v něm, a Mr. Holmes, představující asi poslední případ Sherlocka Holmese, kterého v režii Billa Condona ztvárnil Ian McKellen v boji legendárního detektiva s vlastní slábnoucí pamětí.
 
Anomalisa / Anomalisa / Anomalisa (USA) Režie: Charlie Kaufman, Duke Johnson (Made in USA )
Carol / Carol / Carol (Velká Británie, USA) Režie: Todd Haynes (Made in USA )
Čarodějnice / The Witch / The Witch (Kanada, USA) Režie: Robert Eggers (Made in USA )
Diagnóza: Šampión / Concussion / Concussion (Velká Británie, Austrálie, USA) Režie: Peter Landesman (Made in USA )
Licks / Licks / Licks (USA) Režie: Jonathan Singer-Vine (Made in USA )
Mr. Holmes / Mr. Holmes / Mr. Holmes (Velká Británie, USA) Režie: Bill Condon (Made in USA )
Spotlight / Spotlight / Spotlight (USA) Režie: Tom McCarthy (Made in USA )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.