CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Panoráma světového filmu
Novinky titánů Wernera Herzoga a Terrence Daviese, milostný příběh z izolovaného ostrůvku Tanna, který je prvním vůbec zde vzniklým filmem, skutečné příběhy a slavné herečky. Tilda Swintonová coby rocková hvězda Marianne v centru vztahového čtyřúhelníku v Nemravném létě. Maggie Smithová jako titulní Dáma v dodávce (A Lady in the Van) v bizarním příběhu o přátelství dramatika Alana Bennetta a excentrické bezdomovkyně. Historické drama Sufražetka o boji za volební právo, ve kterém se do první linie dostává mladá matka, jíž tvář a křehkou urputnost propůjčila Carey Mulliganová, a sekundují jí Helena Bonham-Carterová a Meryl Streepová. Politická a osobní rovina se osudově proplétá také v režijním debutu Natalie Portmanové, adaptaci memoáru Amose Oza Příběh lásky a temnoty, natočeném v hebrejštině, do nějž herečka obsadila také samu sebe coby zbožňovanou matku hlavního hrdiny, který vzpomíná na dospívání v prvních letech státu Izrael. Skutečností, která absurdností překonává fikci, jsou inspirovány také tři velice odlišné biografické snímky: Jack, znepokojivý příběh rakouského sériového vraha, který byl za kontroverzních okolností propuštěn a stal se v Rakousku celebritou, a okouzlující, inspirativní dobrodružství Orla Eddieho, který si splnil sen o olympiádě v disciplíně skoků na lyžích jako reprezentant Velké Británie ‒ protože byl jediným kandidátem. Třetím je polská Karbala, válečné drama rekonstruující bitvu, kterou polská jednotka svedla při obraně obležené radnice v afghánské válce. Válečné trauma si po návratu nese hrdina komorního francouzského thrilleru Alice Wincourové Maryland, který se stává ochráncem krásky (Diane Krugerová) skrývající se v izolované luxusní vile. Násilí a psychický rozklad protagonisty tematizuje také intenzivní a drsný příběh zlodějíčka v pekle alžírského předměstí Madam Kuráž Merzaka Allouacheho. Na opačném konci světadílu se odehrává jihoafrické drama Nekonečná řeka, v němž Oliver Hermanus zkoumá hříchy minulosti, které čas nedokáže smazat. Dávná křivda zničí také svatbu mladého páru, když duše dávno zavražděné dívky promění veselku v horor v polském Démonovi. Road movie za pomstou nacistům skrz Severní Ameriku je Remember Atoma Egoyana. Opačným směrem, do dystopické budoucnosti, se obrací v Cannes oslavovaný Humr, který podtrhuje široký záběr letošního Panorámatu světového filmu.
 
Démon / Demon / Demon (Polsko, Izrael) Režie: Marcin Wrona (Panoráma světového filmu )
Humr / The Lobster / The Lobster (Irsko, Velká Británie, Řecko, Francie, Nizozemí, USA) Režie: Yorgos Lanthimos (Panoráma světového filmu )
Jack / Jack / Jack (Rakousko) Režie: Elisabeth Scharang (Panoráma světového filmu )
Karbala / Karbala / Karbala (Polsko, Bulharsko) Režie: Krzysztof Łukaszewicz (Panoráma světového filmu )
Madam Kuráž / Madame Courage / Madame Courage (Alžírsko, Francie) Režie: Merzak Allouache (Panoráma světového filmu )
Maryland / Disorder / Maryland (Francie) Režie: Alice Winocour (Panoráma světového filmu )
Nekonečná řeka / The Endless River / The Endless River (Jihoafrická republika, Francie) Režie: Oliver Hermanus (Panoráma světového filmu )
Orel Eddie / Eddie the Eagle / Eddie the Eagle (Velká Británie, USA, Německo) Režie: Dexter Fletcher (Panoráma světového filmu )
Píseň západu slunce / Sunset Song / Sunset Song (Velká Británie, Lucembursko) Režie: Terence Davies (Panoráma světového filmu )
Podivné nebe / Strange Heaven / Obce niebo (Polsko, Švédsko) Režie: Dariusz Gajewski (Panoráma světového filmu )
Sufražetka / Suffragette / Suffragette (Velká Británie) Režie: Sarah Gavron (Panoráma světového filmu )
Tanna / Tanna / Tanna (Austrálie, Vanuatu) Režie: Martin Butler, Bentley Dean (Panoráma světového filmu )
Vše bude v pořádku / Every Thing Will Be Fine / Every Thing Will Be Fine (Německo, Kanada, Francie, Švédsko, Norsko) Režie: Wim Wenders (Panoráma světového filmu )
Vzpomeň si / Remember / Remember (Kanada, Německo) Režie: Atom Egoyan (Panoráma světového filmu )
11 minut / 11 Minutes / 11 Minutes (Polsko, Irsko) Režie: Jerzy Skolimowski (Panoráma světového filmu )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.