CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Soutěž Nová Evropa
Do soutěže Nová Evropa se snažíme každý rok vybírat první nebo druhé filmy evropských režisérů, které zaujmou výrazným rukopisem, radikálním přístupem, silným příběhem nebo ty, které se zabývají aktuálními problémy. Outsideři, vyřazeni na okraj společnosti – filmy s tímto tématem se objevují v soutěži téměř každý rok. Letos je zde navíc několik snímků, jejichž hrdinové se octli „na okraji“ ve věku, kdy už skoro nejde začít znovu. Hector, v němž bezdomovec Hector hledá smíření s rodinou. Herbert – zde vysloužilý boxer Herbert bojuje s osaměním a těžkou nemocí, nebo Eva Nová o herečce, jejíž kariéru i osobní život zruinoval alkohol. Všechny spojují skvělé herecké výkony hlavních představitelů, Petera Mullana v roli Hectora, Petera Kurtha jako Herberta a Emílie Vášáryové, která ztvárnila Evu a na letošním Febiofestu převezme Kristiána za přínos světové kinematografii. Znamenitý herecký výkon zdobí také italské Čekání ‒ Juliette Binocheová v něm ztvárnila matku, která se musí vyrovnat s rodinnou tragédií. Hrdina švédského filmu Přístaviště je o něco mladší, musí však přijmout horší zaměstnání, aby mohl ekonomicky zabezpečit syna. Také hrdina první povídky rakouského filmu Bomby s díky vítáme! je starý a opotřebovaný: může za to život v neustálém ohrožení a stresu, který přináší povolání válečného zpravodaje. Aktuální je i téma snímku Hotel Problemski, jehož hrdinové čekají v belgickém hotelu na udělení azylu, nebo vyhoštění z Evropy. A jsou zde další mladí outsideři, přičemž právě věk je staví do konfliktu se společností. Taková zřejmě byla i Olga Hepnarová, poslední žena odsouzená a popravená v socialistickém Československu za několikanásobné zabití v jednom z nejradikálnějších českých snímků uplynulé dekády – Já, Olga Hepnarová. Záhadné otěhotnění odsunulo mladou svobodnou ženu Maru na okraj společnosti v rumunsko-švýcarské koprodukci Zázrak z Tekiru. S krizí dospívání včetně konfliktu s otcem a prvními dotyky lásky se vyrovnává hrdina islandsko-dánského dramatu Vrabčáci. Nelehké to má i dvojice mladých hrdinů španělsko-britské minimalistické komedie Pikadero, která si nemůže najít místo pro intimní chvilky. Zarputilá láska k jedné ženě totálně změní život mladého člověka, z něhož se stane osamělý outsider v New Yorku ve francouzské komedii Americký příběh v duchu amerického nezávislého filmu.
 
Čekání / The Wait / L’ attesa (Itálie) Režie: Piero Messina (Soutěž Nová Evropa )
Eva Nová / Eva Nová / Eva Nová (Slovensko, Česká republika) Režie: Marko Škop (Soutěž Nová Evropa )
Hector / Hector / Hector (Velká Británie) Režie: Jake Gavin (Soutěž Nová Evropa )
Herbert / A Heavy Heart / Herbert (Německo) Režie: Thomas Stuber (Soutěž Nová Evropa )
Já, Olga Hepnarová / I, Olga Hepnarova / Já, Olga Hepnarová (Česká republika, Polsko, Slovensko, Francie) Režie: Petr Kazda, Tomáš Weinreb (Soutěž Nová Evropa )
Pikadero / Pikadero / Pikadero (Španělsko, Velká Británie) Režie: Ben Sharrock (Soutěž Nová Evropa )
Přístaviště / The Yard / Yarden (Švédsko, Německo) Režie: Måns Månsson (Soutěž Nová Evropa )
Vrabčáci / Sparrows / Þrestir (Island, Dánsko) Režie: Rúnar Rúnarsson (Soutěž Nová Evropa )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.