CS | EN
zpět

Poslední skotský král / Last King of Scotland / The Last King of Scotland

Kevin Macdonald
Režie: Kevin Macdonald
Hrají: Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington, Gillian Anderson, David Oyelowo, Giles Foden
Scénář: Peter Morgan, Jeremy Brock
Kamera: Anthony Dod Mantle
Střih: Justine Wright
Hudba: Alex Heffes
Producent: Lisa Bryer, Andrea Calderwood, Charles Steel
Distributor: Hollywood Classics
Kopie: Národní filmový archiv
Země: Velká Británie
Rok výroby: 2006
Délka filmu (min.): 116
Formát filmu: 35 mm
Původní znění: anglicky, francouzsky, německy, svahilsky
Titulky: české
Popis filmu: Nicholas (James McAvoy) dostudoval medicínu a nadevše touží vypadnout z ospalé díry, kterou doteď otráveně nazýval domovem. Roztočí glóbus a zabodne prst tam, kam ho má osud unést za dobrodružstvím ‒ a cílovou destinací se stává Uganda, které v 70. letech vládne diktátor Idi Amin (Oscarem oceněný Forest Whitaker). Vládce s charismatem, který se prohlásí skotským králem, britské královně gentlemansky nabízí sexuální služby a je obviňován ze zločinů proti lidskosti a genocidy svých odpůrců. Po náhodném setkání se Nicholas stává jeho osobním lékařem i rádcem a v paláci žije svůj sen, který rozboří skutečná povaha hrůzovlády Idiho Amina.
Ocenění a nominace:
Oscar 2007 – Nejlepší herec v hlavní roli
Zlaté glóby 2007 – Nejlepší herec v hlavní roli – drama
BAFTA 2007 – Nejlepší film, Nejlepší scénář, Nejlepší herec v hlavní roli
Hosté: Peter Morgan
 
Poslední skotský král Poslední skotský král Poslední skotský král Poslední skotský král
 
uvádíme za podpory
British Council
British Council
British Embassy Prague
British Embassy Prague
Promítání
24.03.2016 / 16:00 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 1, Instinkt     koupit lístek - (English unfriendly) Přidat do Můj Program
25.03.2016 / 18:30 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 1, Instinkt     koupit lístek - (English unfriendly) Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.