CS | EN
zpět

Duel Frost/Nixon / Frost/Nixon / Frost/Nixon

Ron Howard
Režie: Ron Howard
Hrají: Frank Langella, Michael Sheen, Sam Rockwell, Kevin Bacon, Matthew Macfadyen, Oliver Platt
Scénář: Peter Morgan
Kamera: Salvatore Totino
Střih: Daniel P. Hanley
Hudba: Hans Zimmer
Producent: Eric Fellner, Brian Grazer
Distributor: CinemArt a.s.
Kopie: Národní Filmový Archiv
Země: USA, Velká Británie, Francie
Rok výroby: 2008
Délka filmu (min.): 122
Formát filmu: 35 mm
Původní znění: anglicky
Titulky: české
Popis filmu: Tři roky poté, co Richard Nixon jako jediný prezident v historii Spojených států rezignoval na svůj úřad, byl zdiskreditovaný aférou Watergate a vyhýbal se veřejným vystoupením, přijal nabídku na sérii interview. Jeho vyzyvatelem byl populární moderátor David Frost, který se rozhodl uštědřit Nixonovi před miliony diváků křížový výslech, jehož se nikdy nedočkali, když se exprezident vyhnul soudnímu procesu. V dramatizaci duelu o pravdu, pověst i místo v dějinách září Frank Langella a Michael Sheen, kteří Nixona a Frosta ztvárnili již v původním uvedení úspěšné divadelní hry Petera Morgana, kterou sám adaptoval.
Ocenění a nominace:
Ceny AFI 2009 – Film roku
Oscar 2009 – Nominace (Nejlepší film, Nejlepší herec v hlavní roli, Nejlepší adaptovaný scénář, Nejlepší režie, Nejlepší střih)
Zlaté glóby 2009 – Nominace (Nejlepší film – drama, Nejlepší mužský herecký výkon – drama, Nejlepší hudba, Nejlepší scénář, Nejlepší režie)
BAFTA 2009 – Nominace (Nejlepší film, Nejlepší adaptovaný scénář, Nejlepší herec v hlavní roli, Nejlepší střih, Nejlepší masky, Nejlepší střih, Nejlepší režie)
 

Duel Frost/Nixon Duel Frost/Nixon Duel Frost/Nixon Duel Frost/Nixon Duel Frost/Nixon Duel Frost/Nixon
 
uvádíme za podpory
British Embassy Prague
British Embassy Prague
Promítání
24.03.2016 / 19:30 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 2, Business Lease     koupit lístek Přidat do Můj Program
25.03.2016 / 21:00 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 1, Instinkt     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.