CS | EN
zpět

Drak se vrací / Dragon's Return / Drak sa vracia

Eduard Grečner
Režie: Eduard Grečner
Hrají: Radovan Lukavský, Gustáv Valach, Emília Vášáryová, Viliam Polónyi, Jozef Čierny
Scénář: Eduard Grečner
Kamera: Vincent Rosinec
Střih: Bedřich Voděrka
Hudba: Ilja Zelenka
Distributor: Slovenský filmový ústav
Kopie: Slovenský filmový ústav
Země: Československo
Rok výroby: 1967
Délka filmu (min.): 84
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: slovensky
Titulky: anglické
Popis filmu: Eva Jariabková žije v manželství bez lásky se statkářem Šimonem ve vsi sevřené tatranskou přírodou. Ve svých vzpomínkách se často vrací k charismatickému Drakovi, jedinému muži, kterého milovala a jehož ze vsi vyhnala nenávist a pověrčivost místních obyvatel. Jednoho dne se ale Drak do vesnice vrací a s jeho příchodem znovu ožívají staré křivdy i dlouho potlačované vášně. Psychologické milostné drama podle naturalistického románu Dobroslava Chrobáka patří mezi nejvýraznější snímky slovenské kinematografie. Hvězdně obsazený baladický snímek režiséra Eduarda Grečnera vyniká také inovativní prací s hudbou, jejímž autorem je Ilja Zelenka.
 
Drak se vrací Drak se vrací Drak se vrací Drak se vrací
 
uvádíme za podpory
Slovenský inštitút v Prahe
Slovenský inštitút v Prahe
Promítání
19.03.2016 / 15:00 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 2, Business Lease     koupit lístek Přidat do Můj Program
20.03.2016 / 11:15 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 3, Rádio Impuls     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.