CS | EN
zpět

Chléb a mléko / Bread and Milk / Kruh in mleko

Jan Cvitković
Režie: Jan Cvitković
Hrají: Peter Musevski, Sonja Savić, Tadej Troha, Perica Radonjič-Pepi, Andraž Istenič, Matjaž Zuodar
Scénář: Jan Cvitkovič
Kamera: Toni Laznik
Střih: Dafne Jemeršič
Hudba: Damijan Kunej, Jože Trtnik
Producent: Danijel Hočevar
Distributor: Vertigo
Kopie: Slovenian Film Centre
Země: Slovinsko
Rok výroby: 2001
Délka filmu (min.): 68
Formát filmu: 35 mm
Původní znění: slovinsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Díky stávce doktorů je Ivan propuštěn z protialkoholního léčení o den dříve a přijíždí autobusem do bytu, kde na něj ještě nečeká jeho žena a pubertální syn, který také holduje obluzujícím látkám. Druhý den se vydá splnit úkol od manželky, koupit bochník chleba a litr mléka. Ale zastaví ho starý kamarád, který ho zatáhne do taverny… Režisérův oceňovaný debut, natočený v kontrastní, minimalistické černobílé má empatii pro své postavy, které se snaží zachovat co nejlépe, ale nevychází jim to. Hořký humor, civilní a vrstevnaté herectví a energetický hospodský punkrock podpírají intenzivní zprávu o pití, slovinské povaze a rodině. FILM BUDE PROMÍTÁN SPOLEČNĚ SE SNÍMKEM SRDCE JE KUS MASA.
Ocenění a nominace:
MFF Benátky 2001 – Cena Luigi De Laurentiise
MFF Bratislava 2001 – Cena FIPRESCI, Nejlepší herec v hlavní roli
Hosté: Jan Cvitković
 
Chléb a mléko Chléb a mléko
 
Promítání
20.03.2016 / 21:30 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 8, PRE - FILM BUDE PROMÍTÁN SPOLEČNĚ SE SNÍMKEM SRDCE JE KUS MASA. Přidat do Můj Program
21.03.2016 / 19:00 Praha |Cinestar Praha Anděl, # 8, PRE - FILM BUDE PROMÍTÁN SPOLEČNĚ SE SNÍMKEM SRDCE JE KUS MASA. Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.