CS | EN

Amnesty International Febiofest Award

Amnesty International Febiofest Award

Vše začalo vlastně už loni, kdy Febiofest podpořil ukrajinského filmaře a aktivistu Olega Sentsova, jenž byl ze svého rodného Krymu po okupaci odvlečen do Ruska a odsouzen ve vykonstruovaném procesu na 20 let vězení. Febiofest učinil svůj krok ve spolupráci s Evropskou filmovou akademií a jejím viceprezidentem, britským producentem Mikem Downeym, jenž byl loni hostem Febiofestu a má „případ Sentsov“ přímo na starosti. Byl to on, kdo přišel s myšlenkou spojit se s českou pobočkou Amnesty International a založit tradici udílení ceny filmu, jež se zabývá problematikou lidských práv. Původně se tato cena měla jmenovat Cena Olega Sentsova. Pak jsme si ale řekli, že za rok dva se může stát to, v co všichni doufáme – že Oleg bude propuštěn na svobodu. A protože nejen on, ale také mnozí další filmaři, umělci, novináři či bloggeři na celém světě jsou nespravedlivě vězněni pro své názory diktátorskými režimy, chceme, aby tato cena byla věnována všem a měla obecnější platnost. Proto jsme ji nakonec nazvali Amnesty International / Febiofest Award. Doufáme, že na Febiofestu zdomácní a vydrží – alespoň tedy dokud budou na světě existovat vězni svědomí.

Porotci: Mark Martin (ředitel Amnesty International), Gertjan Zuilhof (dramaturg - MFF Rotterdam), Martha Issová (herečka)

 
Černá slepice / The Black Hen / Kalo pothi (Nepál, Německo, Francie) Režie: Min Bahadur Bham (Asijské panoráma )
Červená země / The Red Land / La tierra roja (Belgie (Valonsko - Brusel), Argentina) Režie: Diego Martínez Vignatti (Latinskoamerické panoráma )
Mediterranea / Mediterranea / Mediterranea (Itálie, Francie, USA, Německo, Katar) Režie: Jonas Carpignano (Uprchlíci )
Mlčení řeky / The Silence of the River / El silencio del río (Kolumbie, Francie, Uruguay) Režie: Carlos Tribiño Mamby (Latinskoamerické panoráma )
Mustang / Mustang / Mustang (Turecko, Francie, Katar, Německo) Režie: Deniz Gamze Ergüven (Rytmy Balkánu )
Nahid / Nahid / Nahid (Írán) Režie: Ida Panahandeh (Asijské panoráma )
Podivné nebe / Strange Heaven / Obce niebo (Polsko, Švédsko) Režie: Dariusz Gajewski (Panoráma světového filmu )
Viva / Viva / Viva (Irsko, Kuba) Režie: Paddy Breathnach (Jiný břeh )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.