CS | EN

Pro návštěvníky

Festivalový průvodce

Všechny filmy vybrané do programu jsou zveřejněny na těchto webových stránkách od 2. března, předprodej na festival začne 11. března.

Letos budou mít návštěvníci možnost seznámit se s programem přes mobilní aplikaci Febiofest, ke stažení bude k dispozici v Google Play Storu nebo v App Storu. Kromě programu nabídne informace o filmech a ukázky, divákům umožní i připomenutí jednotlivých projekcí s dostatečným předstihem. Aplikace Febiofest zároveň umožňuje propojení s kalendářem v mobilním telefonu. Verze pro Android je k dispozici již od 2. března. Majitelé iPhonů se dočkají 10. března.

Tištěná verze programu bude k dispozici od 11. března v infostánku v multiplexu CineStar Praha – Anděl a na pokladně CineStaru Praha – Černý Most.

Předprodej na sekci Culinary Cinema byl zahájen 19. února, lístky je možné získat přes Ticketportal:
24. 3. www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=133717
25. 3. www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=133718
26. 3. www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=133719

Pro přesměrování na předprodej a získání dalších informací je možné využít i odkaz www.febiofest.cz/cs/culinary-cinema. Lístek zahrnující vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu a několikachodové menu stojí 1 500 korun.

Předprodej vstupenek pro dané kino na jednotlivé projekce začíná 11. března ve 12 hodin na pokladnách kina CineStar Praha – Anděl (12. až 18. 3. od 12.30 do 22.00 hodin a 19. až 27. 3. od 8.30 do 22.30 hodin) a na vybrané projekce pak v kině CineStar Praha – Černý Most (od 14.00 do 23.59 hodin), kde se letos bude promítat poprvé.

Online předprodej na www.febiofest.cz a www.cinestar.cz začne 11. března od 23.59 hodin.

Cena lístku je 89 korun, 3D projekce stojí 99 korun. Zakoupením lístku za 129 korun na projekce označené jako „Projekce charitativního partnerství“ podpoříte částkou 40 korun Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Jedna projekce proběhne také ve Studiu Hrdinů ve Veletržním paláci, kapacita sálu je velká. Vstupenky na projekci ve Studiu Hrdinů lze zakoupit online v předprodejní síti GoOut na www.goout.cz , přímo ve Studiu Hrdinů: po – pá od 14.00 do 18.00 hodin, v den projekce od 18:00 nebo v infostánku Febiofestu při vstupu do kina v CineStar Praha - Anděl. 

Do kinosálů je nutné dorazit včas, po začátku projekce budete do kinosálu vpuštěni, ale nemáte nárok na konkrétní místo. Do sálů není povolen vstup se psy, výjimkou jsou asistenční psi handicapovaných návštěvníků.

Pokud je váš film vyprodán, můžete zkusit využít „Last Minute pokladnu“ umístěnou vpravo ve foyer kina CineStar Praha – Anděl. Vrácené a neprodané lístky je zde možné koupit 20 minut před začátkem projekce.

Vstupenky na festival nelze rezervovat, pouze koupit na pokladnách nebo online. Pokud nemůžete na film přijít a máte už zakoupenou vstupenku, lístek lze na pokladnách vrátit nejpozději 30 minut před začátkem projekce. Další možností je nabídnout lístek někomu jinému například na našem Facebooku www.facebook.com/febiofest

Případnou změnu v programu avizujeme v kinech a na webu.

Všechny filmy uváděné na festivalu mají české titulky (nejsou-li v přímo českém znění). Většina filmů je navíc tzv. English friendly, to znamená, že mají anglické znění nebo titulky. Filmy, které anglické znění nebo titulky nemají, jsou v programu označeny hvězdičkou.

Prosíme vás o ohleduplné chování k ostatním divákům, v opačném případě může organizátor vyzvat k opuštění sálu.

Každý den můžete sledovat živý streaming z tiskových konferencí s festivalovými hosty na našem webu

Diskutovat s filmovými tvůrci můžete buď v rámci diskusí po filmech, rozpis Q & A najdete během festivalu v sekci Hosté v rozpisech diskusí.

V infostánku při vstupu do kina CineStar Praha – Anděl vám rádi poskytneme odpovědi na vaše další otázky. Pokud si přejete dostávat pravidelně a i v průběhu roku dostávat informace emailem, zaregistrujte se na naši homepage k odběru Newsletteru. Infostánek je otevřen během předprodeje od 11. do 18. 3. od 12.00 do 22.00 hodin a pak od 19. do 27. 3. od 10.00 do 22.00 hodin.

Merchandising (festivalové brýle, trička, placky…) včetně DVD a blue-rayů filmy uvedených v minulých ročnících na festivalu budou ke koupi v infostánku ve foyer v průběhu festivalu


Letos mohou diváci navštívit festival na těchto festivalových místech:

CineStar Praha – Anděl
Radlická 3179/1e, Praha 5 Smíchov
http://cinestar.cz/praha-andel/

CineStar Praha – Černý Most (vybrané projekce)
OC Černý Most, Chlumecká 765/6
http://cinestar.cz/praha-cerny-most/

Barrandov Studio, ateliér 2 (Culinary Cinema)
Kříženeckého náměstí 322/5, Praha 5 Hlubočepy
http://www.febiofest.cz/cs/culinary-cinema

Studio Hrdinů (vybrané projekce)
Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7 Holešovice

http://www.studiohrdinu.cz/

Obecní dům (slavnostní zahájení na pozvánky)
náměstí Republiky 5, 111 21 Praha 1

Palác Žofín (slavnostní zakončení na pozvánky)
Slovanský ostrov 226, 110 00 Praha

Doprovodný program Febiofest Music Fest je pro veřejnost zdarma a probíhá osm večerů od 20. do 27. března. Seznam účinkujících nabízí   pestrý mix mladých kapel v kombinaci se zavedenými jmény jednotlivých žánrů rozdělených podle dnů. Vystoupení 33 kapel, hudebních projektů a DJů se koná v industriálních prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl. Otevírací doba prostoru a barů je od 18.00 do 01.00 hodin. Podrobný program najdete www.febiofest.cz/cs/music-fest.

Vybrané filmy budou moci filmoví fanoušci zhlédnout v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu

od 30. března do 17. dubna ve čtrnácti českých městech (Brno, České Budějovice, Děčín, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Liberec, Mikulov, Mladá Boleslav, Olomouc, Pardubice, Plzeň a Zlín).

Více informací na webových stránkách.

sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.