CS | EN

Novinky

10. 3. 2015

Předsedkyní poroty Febiofestu bude herečka Vlasta Chramostová

Vlasta Chramostová

Vedle již ohlášených filmových hvězd přijede na Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest  jeden z nejvýznamnějších evropských nezávislých producentů Mike Downey. Ten do Prahy přijíždí také jako „vyslanec“ Evropské filmové akademie, v rámci které všemožně podporuje vězněného ukrajinského režiséra Olega Sentsova. Podobně jako při nedávném udílení výročních filmových cen v Polsku podpořili lidé v sále protest vztyčením cedulí s nápisem Jsem Oleg Sentsov, připojí se Febiofest vlastní protestní akcí Svobodu pro Sentsova. MFF Praha – Febiofest, v jehož porotě jako předsedkyně zasedne herečka Vlasta Chramostová, startuje už 19. března. V Praze a následně v regionech v rámci svých ozvěn nabídne 159 filmů z 56 zemí v celkem 562 projekcích. Předprodej na festival začíná ve středu 11. března.

Předprodej vstupenek na Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest začíná 11. března ve 12 hodin na pokladnách kina CineStar Praha – Anděl a na vybrané projekce v kině CineStar Praha – Černý Most.. Online předprodej na www.febiofest.cz a www.cinestar.cz začne 11. března od 23.59 hodin. Vstupenky na projekci ve Studiu Hrdinů lze zakoupit na místě před projekcí nebo například v infostánku Febiofestu při vstupu do kina v CineStar Praha – Anděl. Cena lístku na většinu projekcí je 89 korun, 3D projekce stojí 99 korun. Zakoupením lístku za 129 korun na projekce označené jako „Projekce charitativního partnerství“ podpoříte částkou 40 korun Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. V prostorách kina na Andělu návštěvníci uvidí fotografie Nguyen Phuong Thao zachycující předčasně narozené děti. Záštitu nad fondem převzal primář novorozeneckého oddělení porodnice v Podolí Zbyněk Straňák. Febiofest letos potrvá od 19. do 27. března. Vybrané filmy budou moci filmoví fanoušci zhlédnout v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu od 30. března do 17. dubna ve čtrnácti českých městech.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.