CS | EN

Novinky

17. 3. 2015

Skandinávské filmy na Febiofestu představí již podruhé sekce Světla severu

Tiché srdce

Po divácky oblíbených výběrových retrospektivách kinematografií Norska, Dánska, Švédska a Finska zařazuje Febiofest už podruhé do programu sekci Světla severu. Bille August se ctí ztvárnil téma eutanazie ve snímku Tiché srdce, v němž exceluje dánská herečka Paprika Steenová, jež za svou roli získala cenu na festivalu v San Sebastianu. Ve dvou snímcích se objevuje coby hlavní postava rockový muzikant – v dramatu Ten, koho miluješ režisérky Pernilly Fischer Christensenové dostává stárnoucí hudebník po letech příležitost nahradit své rodině vše, co kvůli kariéře nestihl, zatímco snímek Itsi Bitsi vychází naopak z reality: hlavní postava Eik je známou figurou kodaňské kulturní scény bouřlivých 60. let se vším, co k té době patřilo, tedy sexuální revolucí, meditací v exotických zemích a konečnou devastací drogami.

Světla severu svou pozornost zaměřila i na Norsko s lehce „ulítlou“ komedií 1001 gramů filmaře Benta Hamera, bývalý válečný fotograf Erik Poppe zužitkoval své zkušenosti ve snímku Tisíckrát dobrou noc. Osudy iráckých migrantů žijících v norském azylovém centru se linou snímkem Dopis králi režiséra kurdského původu Hishama Zamana. Nemocná žena, která se před smrtí rozhodne podstoupit psychoterapii pod vlivem LSD, je hlavní postavou snímku Tichý křik nového švédského talentu Henrika Hellströma. Až na Island se diváci podívají s policejním dramatem Krev odvážných. V neposlední řadě pak estonský režisér Ilmar Raag zvolil ve svém nejnovějším opusu Já se nevrátím žánr road movie o mladé Anye utíkající napříč Ruskem. 


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.