CS | EN

Novinky

12. 1. 2015

Pozvání na Febiofest přijala herečka Kim Novak ze slavného Hitchcockova Vertiga

Kim Novak

Febiofest tradičně hostí nejvýznamnější filmové osobnosti z celého světa. V minulosti jej navštívili například Geraldine Chaplinová, Claudia Cardinalová nebo Sandrine Bonnairová a také režisérské hvězdy Richard Lester, Alan Parker, Wim Wenders či Roman Polanski a desítky dalších slavných herců a filmových tvůrců. Pro herečku Kim Novak bude Febiofest první oficiální návštěvou České republiky. Novak si zahrála ve filmech patřících ke klenotům Hollywoodu po boku Jamese Stewarta, Franka Sinatry, Kirka Douglase, Williama Holdena nebo Jacka Lemmona.

„Jsme velmi šťastní, že můžeme v Praze přivítat legendu stříbrného plátna, americkou herečku s českými kořeny Kim Novak, která reprezentuje zlatou éru Hollywoodu. Hrála v mnoha snímcích, jež se zapsaly do dějin kinematografie v době, kdy film ještě nepřipomínal počítačové hry nebo komiksy, ale obsahoval tajemství a zkoumal zákoutí lidských duší,“ říká programová ředitelka Hana Cielová. Některé z nich jako právě Vertigo, Piknik nebo Uprostřed noci budou uvedeny v programu festivalu v rámci výběrové retrospektivy Pocta Kim Novak. „V éře digitalizace, kdy jsme zahlceni nízkorozpočtovými snímky, levným videem, které už často ani nepočítá s opravdovým plátnem, připomínají tyto snímky časy, kdy tvůrci pracovali s obrazem, se světlem a stínem a s každým záchvěvem lidského obličeje. Sami se těšíme, že filmy vybrané do připravované retrospektivy uvidíme na filmovém plátně, pro které byly určeny,“ dodává programový ředitel Štefan Uhrík. Herečka narozená v Chicagu do rodiny českého původu převezme na slavnostním ceremoniálu Kristiána za přínos světové kinematografii. 


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.