CS | EN

Novinky

28. 3. 2014

Severská romantická tragikomedie si odnese Grand Prix Febiofestu

Dámy a pánové... Vítězem Grand Prix letošního Febiofestu je švédsko-islandský film Domov (Hemma)!

Jeho režisér Maxmilian Hult převezme na slavnostním zakončení dnes (28. 3.) večer Grand Prix a 5000€ jako odměnu. Dalších 5000€ vloží festival do podpory distribuce filmu.

Cenu společně vyhlásí a předají čestný předseda letošní poroty, oscarový kostýmový výtvarník, Theodor Pištěk a první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Jaroslava Jermanová.

11 porotců volilo film jako vítěze, 10 mu udělilo 2. místo a 3 porotci ho ohodnotili na bronz. Porota ocenila především hluboce lidský příběh, skvělé herecké výkony a humor filmu. Mezi názory hodnotících porotců se mj. objevilo:

Skvěle vykreslené jednotlivé postavy, které jsou velice rozdílné a přesto je potom režisér spojí jako lék na osamění.“

Precizní a odměřená práce s konvencemi. Romantická komedie, která byla, stejně jako hrdinka, citlivá a zábavná.“

Skvělé civilní herecké výkony a svérázný humor.“

Živoucí film s důrazem na lásku mezi lidmi i pochopením rozdílnosti mezi lidmi.“

Ani jeden ze 12 filmů v soutěži nezůstal bez bodu. Na 3. příčce se umístil film Rock the Kasbah (40 bodů), na druhém místě Život je úžasný (71 bodů) a první místo obsadil již zmíněný Domov s 88 body. Druhé a třetí místo získává zvláštní uznání.

Film Domov dnes promítáme také pro veřejnost v 17:15 v sále 6. Lístky jsou k zakoupení na pokladně Cinestaru i online. Více o filmu se dozvíte zde.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.