CS | EN

Novinky

11. 2. 2015

Zaostřeno na Holandsko

Jeroen Krabbé

Letos se organizátoři rozhodli v programu představit nizozemskou kinematografii v sekci Zaostřeno na Holandsko. V současnosti se objevuje řada nastupujících filmových talentů z Nizozemska, jejichž první a druhé snímky nelze na světových festivalech přehlédnout. Jako například režisérka Paula van der Oestová, jejíž v pořadí druhý celovečerní snímek Obviněna o nespravedlivě obžalované zdravotní sestře zastupoval letos Nizozemsko v oscarovém klání. Úspěšný vstup do festivalového světa si v Benátkách odbyl Peter Hoogendorn netradičním středometrážním debutem o důsledcích autonehody mladé dívky Mezi desátou a dvanáctou. MFF Praha – Febiofest uvede také třetí film Urszuly Antoniakové o vášni mezi dvěma dívkami Zóna nahoty, režisérčin předchozí snímek Modré světlo byl v roce 2011 uveden v Cannes. Z devíti filmů v této sekci šest režírovaly ženy. Nizozemský zástupce bude přítomen i v soutěži Nová Evropa. V sekci Febiofest Junior diváci uvidí dokonce nizozemské snímky tři.
Na festivalu proběhne panelová diskuse s holandskými producenty na téma možných nizozemsko-českých koprodukcí, Praha bude hostit i slavného herce a režiséra Jeroena Krabbého, který se po úspěšných rolích ve filmech dalšího slavného Nizozemce Paula Verhoevena dokázal uplatnit také v Hollywoodu. Klasickými jsou dnes už jeho role padouchů v hitech jako Nemilosrdně, Pán přílivu, Uprchlík, zahrál si i v „bondovce“ Dech života nebo v evropské velkoprodukci Farinelli. V rámci Pocty Jeroenu Krabbému budou uvedeny kromě filmů, v nichž hraje hlavní role, také dva filmy, které režíroval – snímek Kufry pana Silberschmidta o mladé Židovce ztvárněné Isabellou Rosselliniovou oceněný na Berlinale 1998 a alegorický příběh dvou andělů Objevení nebes.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.