CS | EN

Novinky

21. 1. 2015

Festival představuje první tři filmy z programu, které budou v Česku uvedeny poprvé

Samba - Charlotte Gainsbourg

Festival představuje první tři filmy z programu, které budou v Česku uvedeny poprvé, a to v distribučních předpremiérách: Mr. Turner (rež. Mike Leigh), Samba (režie Olivier Nakache a Eric Toledano) a Hon na lišku (rež. Bennett Miller). Steve Carell i Mark Ruffalo dostali za Hon na lišku nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, film pak získal i nominace za režii, scénář a masky.

Febiofest uvede snímek režiséra a scenáristy Mika Leigha s názvem Mr. Turner o životě britského malíře Josepha Mallorda Williama Turnera s Timothy Spallem v hlavní roli. Ten za ztvárnění excentrického výtvarníka v prosinci loňského roku převzal v Rize evropského Oscara pro nejlepšího herce a stejnou cenou byl za tuto roli oceněn i na festivalu v Cannes. Režisér snímku Mike Leigh byl na Febiofestu v roce 2009, kdy obdržel Kristiána za přínos světové kinematografii. Dalším filmem z programu je drama Hon na lišku režiséra Bennetta Millera, které bylo jedním z favoritů na letošním 72. ročníku Zlatých glóbů. Diváci budou moci vidět také snímek Samba režisérů Oliviera Nakache a Erica Toledana se známou Charlotte Gainsbourgovou v jedné z hlavních rolí. Režisérský tandem Nakache – Toledano je znám například oceňovaným filmem Nedotknutelní.Snímek Samba uvede později v průběhu roku do českých kin AČFK, filmy Mr. Turner a Hon na lišku pak společnost Falcon.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.