CS | EN

Hosté

Jeroen Krabbé

Jeroen Krabbé

Původem Nizozemec Jeroen Krabbé se narodil do umělecké rodiny malířů a svou kariéru započal jako herec po studiích na Akademii dramatického umění v Amsterodamu. Své umělecké ambice v následujících letech rozšířil o filmovou režii, překladatelství dramatických her a o kostýmní návrhářství.
Krabbého první důležitá herecká příležitost je spojená se jménem krajana Paula Verhoevena, později slavného hollywoodského režiséra, který mu nabídl roli studentského vůdce Guse, zavražděného nacisty, v protiválečném dramatu Oranžský voják (1977). S Verhoevenem se Krabbé setkal i při natáčení psychologického thrilleru Čtvrtý muž (1983), ve kterém ztělesnil homosexuálního spisovatele. Vzájemná spolupráce nizozemského tvůrčího tandemu Krabbému otevřela dveře do Hollywoodu, kde vytvořil řadu výrazných, povětšinou záporných postav. Stal se gangsterem, špiónem, tajným agentem, mafiánem nebo padouchem v jedné ze série „bondovek“ Dech života (1987).
Filmové režii se Krabbé začal věnovat ke konci devadesátých let. Svůj režijní debut Left Luggage aneb Kufry pana Silberschmidta (1998), ve kterém se soustředil na vyrovnání se s minulostí ortodoxní židovské rodiny, sám nejen produkoval, ale zahrál si také jednu z vedlejších postav po boku Isabelly Rosselliny. Psychologické drama je volnou adaptací stejnojmenného románu Carla Friedmana. U filmové adaptace Krabbé zůstal i ve svém druhém režijním počinu Zamilovaní andělé (2001), ve kterém pomocí ironických odkazů na dobovou politiku sleduje proměnu Nizozemska. 


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.