CS | EN

Hosté

Jean-Jacques Annaud

Jean-Jacques Annaud

Režisér, scenárista a producent Jean-Jacques Annaud se narodil 1. 10. 1943 ve francouzském Draveil. Vystudoval prestižní pařížskou filmovou školu IDHEC. Po studiích se živil jako režisér reklamních spotů. Debutoval satirickým dramatem o nesmyslnosti války La Victoire en chantant (1976), které bylo natočeno na území Pobřeží slonoviny. Debut získal v roce 1977 pod novým titulem Noirs et blancs en couleur (Black and White in Color) Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Ačkoliv režisér pochází z Francie, většinu svých filmů natočil v zahraničí. Kromě dvou Oscarů (Noirs et blancs en couleur – Nejlepší cizojazyčný film, 1977; Boj o oheň – Nejlepší masky, 1983) obdržely jeho filmy i další významná ocenění včetně několika Césarů (např. Boj o oheň – Nejlepší film, Nejlepší režisér, 1982; Jméno růže – Nejlepší zahraniční film, 1987; Medvěd – Nejlepší režisér, 1989). Annaudova filmografie obsahuje náměty převzaté ze světových knižních bestsellerů jako Jméno růže (The Name of the Rose, 1986) podle historického románu spisovatele Umberta Eca nebo Milenec (The Lover, 1992) podle románu spisovatelky Marguerite Durasové. Českému divákovi je nejspíš znám hollywoodský výpravný film Sedm let v Tibetu (Seven Years in Tibet, 1997), kvůli němuž si režisér vysloužil doživotní zákaz vstupu za čínské hranice. Mezi režisérovy nejambicióznější filmy patří trojice snímků Boj o oheň (Quest for Fire, 1981), Medvěd (The Bear, 1988) a Dva bratři (Two Brothers, 2004). Ústředními postavami dobrodružného filmu Boj o oheň byli pravěcí lidé, herecká akce se obešla beze slov, zastoupily je smyšlené zvuky a řeč těla. V Medvědovi a Dvou bratřích herce nahradila zvěř, v prvním případě medvědi grizzly a v druhém tygři. Nejspíš právě kvůli režisérovým zkušenostem se zvířaty před filmovou kamerou jej i přes zákaz vstupu do Číny oslovila čínská produkční filmová společnost China Film Group pro spolupráci na filmu Talisman vlků (Wolf Totem, 2015).


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.