CS | EN

Hosté

Alba Rohrwacher

Alba Rohrwacher

Alba Rohrwacher se jako herečka prosadila nejprve ve své rodné zemi Itálii, kde za své výkony získala řadu prestižních národních ocenění. Její první herecké zkušenosti jsou spojené s divadlem, před kamerou se nejprve představila ve vedlejších úlohách a první výraznější role přišla s filmem L'amore ritrovato (2004). Hereckou kariéru a uznání kritiků ji však pomohla získat a následně upevnit až role psychicky narušené dcery v dramatu  Giovanna's Father (2009). V podobné úloze se objevila i rok poté v adaptaci italského bestselleru Paola Giordana Osamělost prvočísel (2010), kde ztvárnila traumatizovanou dívku, jež musí pod nátlakem tragédie čelit marnému hledání svého místa v moderní společnosti. Další z mnoha výrazných hereckých výkonů předvedla ve snímku Co víc si můžu přát z roku 2010, v němž téměř beze slov vyjádřila protichůdné emoce, které za sebou zanechala tajná láska. Jedna ze zatím posledních rolí, která byla pro Albu zároveň jednou z nejosobnějších, je spojená s filmem Zázraky (2014), který režírovala a k němuž napsala scénář její starší setra Alice Rohrwacher. V poetickém snímku, který představuje mozaiky komplikovaných rodinných vztahů, Alba ztvárnila matku početné rodiny, jíž vládne despotický manžel. Film, který je inspirovaný dětstvím obou sester, jež mimo jiné vyrůstaly nedaleko místa natáčení, obdržel Velkou cenu poroty na filmovém festivalu v Cannes 2014. Zatím poslední herecký triumf Alba získala na loňském mezinárodním festivalu v Benátkách, kde byla oceněna za hlavní herecký výkon ve filmu Hungry Hearts (2014) italského režiséra Saveria Constanza.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.