CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Pocta: Jean-Jacques Annaud
Režisér, scenárista a producent Jean-Jacques Annaud se narodil 1. 10. 1943 ve francouzském Draveil. Vystudoval prestižní pařížskou filmovou školu IDHEC. Po studiích se živil jako režisér reklamních spotů, celkem jich vytvořil více než 500. Debutoval satirickým dramatem o nesmyslnosti války La Victoire en chantant (1976), které bylo natočeno na území Pobřeží slonoviny. Inspiroval se i vlastními zkušenostmi, které nasbíral během vojenské služby v Kamerunu. Debut získal v roce 1977 pod novým titulem Noirs et blancs en couleur (Black and White in Color) Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Poté natočil v rodné Francii komedii z fotbalového prostředí Hlavička (Hothead, 1979). Ačkoliv režisér pochází z Francie, většinu svých filmů realizoval v zahraničí. Kromě dvou Oscarů (Noirs et blancs en couleur – Nejlepší cizojazyčný film, 1977; Boj o oheň – Nejlepší kostýmy) obdržely jeho filmy i další významná ocenění včetně několika Césarů (např.: ; Boj o oheň – Nejlepší film, Nejlepší režisér, 1982; Jméno růže – Nejlepší zahraniční film, 1987; Medvěd – Nejlepší režisér, 1989).
Annaudova filmografie obsahuje náměty převzaté ze světových knižních bestsellerů jako Jméno růže (The Name of the Rose, 1986) podle historického románu spisovatele Umberta Eca nebo Milenec (The Lover, 1992) podle románu spisovatelky Marguerite Durasové. Českému divákovi je nejspíš znám hollywoodský výpravný film Sedm let v Tibetu (Seven Years in Tibet, 1997) v hlavní roli s Bradem Pittem. Ačkoliv byl film u diváků velice úspěšný, režisér si kvůli natočení tohoto dobrodružného dramatu vysloužil doživotní zákaz vstupu za čínské hranice. Annaud ve svých filmech často sleduje významné světové historické události. Nepřítel před branami (Enemy at the Gates, 2001) v hlavní roli s Judem Lawem, Rachel Weisz a Josephem Fiennesem, inspirovaný publikací amerického historika Williama Craiga, zpracovává události závěrečných bojů 2. světové války v bitvě u Stalingradu. Černé zlato (Black Gold, 2011), natočené podle knižní předlohy švýcarského spisovatele Hanse Ruesche, pojednává o začátcích ropného průmyslu na území Arábie. Dalším významným tématem, kterým se režisér v několika svých filmech zabývá, je příroda.
Mezi režisérovy nejambicióznější filmy patří trojice snímků Boj o oheň (Quest for Fire, 1981), Medvěd (The Bear, 1988) a Dva bratři (Two Brothers, 2004). Ústředními postavami unikátního dobrodružného filmu Boj o oheň jsou pravěcí lidé, kteří putují za tajemstvím ohně. Herecká akce se obešla beze slov, zastoupily je smyšlené zvuky a řeč těla. V Medvědovi a Dvou bratřích herce nahradila zvěř, v prvním případě medvědi grizzly a v druhém tygři. Nejspíš právě kvůli režisérovým zkušenostem se zvířaty před filmovou kamerou jej i přes zákaz vstupu do Číny oslovila čínská produkční filmová společnost China Film Group pro spolupráci na filmu Talisman vlků (Wolf Totem, 2015). Film z prostředí nomádského života Vnitřního Mongolska byl natočen podle knižního bestselleru čínského autora Jianga Ronga.
 
Boj o oheň / Quest for Fire / La guerre du feu (Kanada, Francie, USA) Režie: Jean-Jacques Annaud (Pocta: Jean-Jacques Annaud )
Medvěd / The Bear / L'ours (Francie) Režie: Jean-Jacques Annaud (Pocta: Jean-Jacques Annaud )
Talisman vlků / Wolf Totem / Wolf Totem (Čína, Francie) Režie: Jean-Jacques Annaud (Pocta: Jean-Jacques Annaud )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.