CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Pocta: Alba Rohrwacher
Alba Rohrwacher se jako herečka prosadila nejprve ve své rodné zemi Itálii, kde za své výkony obdržela řadu prestižních národních ocenění a uznání kritiků a kde také později získala pozici herecké ikony. Její první herecké zkušenosti jsou spojené s divadlem, které během studií vyměnila za prostor před kamerou. Alba se nejprve představila ve vedlejších úlohách italských televizních filmů L'amore ritrovato (2004), Melissa P. (2005), Maria Montessoriová (2007) a hereckou kariéru a uznání kritiků ji pomohla získat a následně upevnit až role psychicky narušené dcery v dramatu Giovanna's Father (2009) režiséra Pupi Avatiho. V podobné úloze se objevila i rok poté v adaptaci italského bestselleru Paola Giordana Osamělost prvočísel (2010) režiséra Saveria Costanzola, ve kterém ztvárnila traumatizovanou dívku, jež musí pod nátlakem tragédie z dětství čelit marnému hledání svého místa v moderní italské společnosti. Převážná většina rolí, v kterých se Alba v následujících letech objevila, se vyznačují úsporným herectvím, minimem dialogů, spontánním výrazem a vyjádřením široké škály emocí.
V roce 2009 Alba zaznamenala první větší mezinárodní zájem, když byla představena jako evropský herecký objev roku na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v Berlíně. O rok později předvedla výrazný herecký výkon ve snímku Co víc si můžu přát z roku 2010 režiséra Silvia Soldiniho, v němž téměř beze slov vyjádřila protichůdné emoce, které za sebou zanechala tajná láska, jež se zhroutila jako domeček z karet ve chvíli, kdy jeden z páru začal chtít víc, než jen nekonečné vlákno lží.
Jedna ze zatím posledních rolí, která byla pro Albu zároveň jednou z nejosobnějších, je spojená s filmem Zázraky (2014), který režírovala a k němuž napsala scénář její starší setra Alice Rohrwacher. V poetickém snímku, který představuje mozaiky komplikovaných rodinných vztahů, Alba ztvárnila matku početné rodiny, jež vládne despotický manžel. Film, který je inspirovaný dětstvím obou sester, jež mimo jiné vyrůstaly nedaleko místa natáčení, obdržel Velkou cenou poroty - Grand Prix na filmovém festivalu v Cannes 2014. Zatím poslední herecký triumf Alba získala na loňském mezinárodním festivalu v Benátkách, kde byla oceněna za hlavní herecký výkon ve filmu Hungry Hearts (2014) italského režiséra Saverio Constanzo a potvrdila tak, že během své poměrně krátké kariéry zaujímá po právu místo mezi mezinárodně uznávanými italskými herečkami své generace.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.