CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Pocta: Mike Downey
Rodák z Velké Británie se původně zhlédl v divadelním umění, absolvoval University of Warwick a působil jako divadelní režisér. V evropském teritoriu je však známý především jako jeden z nejvýznamnějších nezávislých producentů. Před patnácti lety založil svou společnost, jež dnes nese název F&ME (Film and Music Entertainment) a má za sebou více než padesát celovečerních filmů i dokumentů.
Receptem na úspěch se zdá býti podle Mike Downeyho koprodukce. Ve spolupráci evropských kinematografií a ve společné participaci vidí podle svých slov budoucnost mimo jiné i samotné britské tvorby. Za svou kariéru stačil spolupracovat s významnými či originálními a svéráznými tvůrci evropského a asijského regionu. Pro zajímavost, své producentské aktivity věnoval také tuzemským koprodukčním projektům Bathory či Andělé všedního dne. Celkově tržby „jeho“ projektů překračují hodnotu tří set milionů dolarů.
V rámci přehlídky MFF – Febiofest se k divákům dostane čtveřice jeho producentský počinů. Prvním je Goltzius a společnost Pelikán (režie Peter Greenaway, koprodukce Velká Británie, Nizozemí, Francie, Chorvatsko). Jedná se o dílo balancující na hranici filmové eseje a hraného, vysoce stylizovaného, výtvarně precizního ahistorického filmu pojednávajícího jinotajně o možnostech filmové řeči obecně. Na roli dekadentního mecenáše umění a rozmazleného aristokrata si tu pochutnal herec F. Murray Abraham.
Dvojici následujících snímků spojuje rok výroby, tedy 2014. Jedná se o dva hořkohumorné příběhy s podobným motivem – politickou diktaturou. Oba nabízí i další významové a vypravěčské linie. Prezident (režie Mohsen Makhmalbaf, koprodukce Gruzie, Francie, Velká Británie, Německo) popisuje poslední dny padlého diktátora, který unikne revolucionářům společně s malým vnukem. Komedie Ztracen v Karastánu (režie Ben Hopkins, koprodukce Gruzie, Rusko, Německo, Velká Británie) s dávkou humoru líčí osudy britského filmaře, jenž přijme pozvání na filmový festival v totalitním kavkazském státu Karastán. V hlavní roli egoistického režiséra se v anglicky mluveném díle představil britský rodák Matthew MacFadyen.
V hudebním snímku Bohéma v rytmu Afriky (režie Mark Dornford-May, koprodukce JAR, Německo, Velká Británie) jde o přenesení Pucciniho Bohémy do prostředí současného jihoafrického slumu. Působivé variace na známé árie jsou zpívané v jazyce Xhosa. Výjimečný projekt měl premiéru na letošním Berlinale.
Mike Downey pokračuje ve svém úspěšném koprodukčním tažení světem i kinematografií nadále. Z několika jeho chystaných projektů vypíchněme kupříkladu chystaný dokument In a Search for Miracle, jenž vznikne v britsko-bulharské koprodukci. Bulharský režisér Konstantin Bojanov v něm sleduje osudy čtyř různých obyvatel Indie, kteří hledají vlastní, originální a osobitou cestu víry, jež jim pomáhá překročit obyčejnost každodenního života. S velšským režisérem Marcem Evansem (mj. drama Sněhový dort s Alanem Rickmanem v hlavní roli) pak připravuje hořkosladkou romantickou komedii Cassy a Jude.
 
Bohéma v rytmu Afriky / Breathe Umphfumlo / Breathe Umphfumlo (Jihoafrická republika, Německo, Velká Británie) Režie: Mark Donford - May (Pocta: Mike Downey )
Goltzius a společnost Pelikán / Goltzius and the Pelican Company / Goltzius and the Pelican Company (Velká Británie, Nizozemí, Francie, Chorvatsko) Režie: Peter Greenaway (Pocta: Mike Downey )
Prezident / The President / The President (Gruzie, Francie, Velká Británie, Německo) Režie: Mohsen Makhmalbaf (Pocta: Mike Downey )
Ztracen v Karastánu / Lost in Karastan / Lost in Karastan (Velká Británie, Gruzie, Francie) Režie: Ben Hopkins (Pocta: Mike Downey )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.