CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Zaostřeno na Holandsko
Letos se organizátoři rozhodli v programu představit nizozemskou kinematografii v sekci Zaostřeno na Nizozemí. V současné nizozemské kinematografii se objevuje řada nastupujících filmových talentů, jejichž první a druhé snímky nelze přehlédnout na světových festivalech. Z devíti filmových tvůrců, jejichž filmy se objeví v této sekci, šest režírovaly ženy.
V případě holandské režisérky polského původu Urszuly Antoniak uvede Febiofest její třetí režijní opus o vášni mezi dvěma dívkami Zóna nahoty, režisérčin předchozí snímek Modré světlo byl v roce 2011 vybrán do prestižního Dvoutýdeníku režisérů na festivalu v Cannes. Uznávaná herečka Tama van den Dop se jako režisérka etablovala prvotinou Blind, festival uvede její stylově inovativní portrét dospívající dívky Supernova.
Mladá režisérka Aniëlle Webster natočila velice sugestivně středometrážní film Bowy je uvnitř plný náročných davových scén. Debutující režisérka Jovien van Nes ve své prvotině Je to dlouhý příběh empaticky nahlíží na svět za hranicemi vlastní země prostřednictvím čerstvě ovdovělého muže na cestě do Rumunska. Další debutantkou v hraném filmu je zkušená dokumentaristka Marjoleine Boonstra, která natočila v Kyrgyzstánu snímek Příběhy větru kombinující prvky dokumentu a filmové poezie.
Poslední ženskou filmařkou v našem výběru je Paula van der Oest, jejíž v pořadí druhý celovečerní snímek o nespravedlivě obžalované zdravotní sestře Obviněná zastupoval letos Nizozemsko v oscarovém klání. Úspěšný vstup do festivalového světa si na festivalu v Benátkách odbyl Peter Hoogendorn netradičním středometrážním debutem Mezi desátou a dvanáctou o důsledcích autonehody mladé dívky. Práci Terrence Mallicka připomíná svou estetikou druhý snímek Atlantic režiséra Jan-Willema van Ewijka o plavbě surfisty Fettaha z Maroka do Evropy. Posledním snímkem je horor Tůň debutanta Chrise W. Mitchella o rodině, kempující u jezera, které není tak běžné, jak se zdá.
 
Atlantic / Atlantic / Atlantic (Nizozemí, Belgie, Maroko) Režie: Jan-Willem van Ewijk (Zaostřeno na Holandsko )
Obviněná / Accused / Lucia de B. (Nizozemí, Belgie, Švédsko, Lucembursko) Režie: Paula van der Oest (Zaostřeno na Holandsko )
Supernova / Supernova / Supernova (Nizozemí) Režie: Tamar van den Dop (Zaostřeno na Holandsko )
Tůň / The Pool / De Poel (Nizozemí) Režie: Chris W. Mitchell (Zaostřeno na Holandsko )
Zóna nahoty / Nude area / Strefa nagosci (Nizozemí, Polsko) Režie: Urszula Antoniak (Zaostřeno na Holandsko )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.