CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Febiofest Junior
Letošní ročník juniorské minisekce pro naše minidiváky je tvořen osmi tituly. Vždy se snažíme řídit pravidlem, že film by měl být zábavný a poučný nejen pro dětské či mladistvé publikum, ale aby pobavil i dospělý doprovod. Do programu jsme zařadili jak dobrodružství z animovaného světa pohádek, tak filmy zaměřené na reálné dětské hrdiny, kteří se potýkají s opravdovými životními problémy. Programovou pestrost doplňují dva snímky kombinující animaci se živými herci. Žánrově si může divák vybrat mezi fantasy, drama, sci-fi a samozřejmě nesmí chybět legrace a především hodně dobrodružství. Připravili jsme pro publikum jak celosvětové trháky, které se dostanou do širší české distribuce, tak nezávislé filmy, které lze zhlédnout pouze v rámci Febiofestu.
Zcela netradičně převažují hrané filmy z Nizozemska, které se snaží zachytit stinnou stránku života dětských hrdinů. Drama Omlouvám se! se zabývá vážným společenským problémem šikany a dopadu týrání na jeho okolí. Děj odlehčenějšího filmu Rebarbora se zaměřuje na děti toužící po úplné rodině a schopnost použít vlastní imaginaci, aby se jim sen splnil. Sci-fi T.I.M. odhaluje téma osamělosti v technicky vyspělém světě, statečnosti a netradiční kamarádství mezi chlapcem a robotem. V sekci animovaných filmů pobaví diváka dobrodružství bizarního hlavního hrdiny v podání houbičky SpongeBoba a jeho party kamarádů v SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. Cesta do neznámého vzrušujícího světa čeká i Pírkovo dobrodružství, ten si ovšem na rozdíl od houbičky musí nějaké kumpány teprve najít. Dále se vrací stará známá víla Zvonilka ze světa fantazie tentokráte ve filmu Zvonilka a tvor Netvor. Umělecky a vizuálně nejzajímavější snímek Juniorské sekce Píseň moře vypráví starou keltskou pověst o tulení víle Saoirse. Na závěr přichází kultovní Ovečka Shaun ve filmu z dílny britského animačního studia Aardam, která se konečně dočkala velkého plátna v očekávaném hitu.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.